Reklama

Kryminałki: Uszkodzili scenę artystyczną

Bialscy policjanci ustalili sprawców uszkodzenia sceny artystycznej ustawionej w centrum miasta. Okazało się, że to grupa nastolatków postanowiła dla zabawy „skakać” po aluminiowej konstrukcji uszkadzając ją. Wartość strat oszacowana została na kwotę ponad 2 tys. zł. Teraz losem nastolatków zajmie się Sąd Rodzinny i Nieletnich.

W połowie lipca br. dyżurny bialskiej komendy powiadomiony został o uszkodzeniu aluminiowej konstrukcji sceny artystycznej, która znajduje się na Placu Wolności w Białej Podlaskiej. Nieznani Sprawcy wykorzystując fakt złożenia konstrukcji złamali dwie belki aluminiowe dachu. Wartość strat oszacowana została na kwotę ponad 2 tys. zł.

Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu bialskiej komendy. W trakcie czynności funkcjonariusze zabezpieczyli zapis miejskiego monitoringu, na którym widoczny był moment zdarzenia. Policjanci ustalili personalia czterech osób widocznych na nagraniu. Okazało się, że to mieszkańcy Białej Podlaskiej w wieku 14-16 lat.

Nastolatkowie, z którymi rozmawiali już stróże prawa przyznali, że dla zabawy weszli na dach złożonej już konstrukcji. Zjeżdżali z niego i „robili fikołki” skakali też po dachu. Dopiero, gdy usłyszeli trzask zeszli ze sceny.

Teraz sprawą nastolatków zajmie się Sąd Rodzinny i Nieletnich.

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama