Reklama

Dożynki Parafialne u świętego Stanisława Kostki w Wólce Dobryńskiej (galeria)

Dożynki, to największe w roku święto wszystkich rolników. Obchodzone po zakończeniu wszystkich najważniejszych prac polowych i zebraniu plonów zbóż. Dożynkowe święto to w polskiej tradycji czas radości i podziękowań: Panu Bogu za plony, a ludziom za trud. Uroczystość jest symbolem szacunku dla ciężkiej pracy rolnika oraz stanowi wyraz wdzięczności za jego codzienne zmagania.

W niedzielę, 23 sierpnia 2020 r. w Kościele pod wezwaniem Świętego Stanisława Kostki w Wólce Dobryńskiej odbyły się dożynki parafialne, które rozpoczęły się od uroczystej dziękczynnej mszy świętej w intencji rolników, odprawionej przez proboszcza Ks. Macieja Głaska. Gospodarzami tegorocznych dożynek byli parafianie z Wólki Dobryńskiej, którzy pod kierunkiem Pani Sołtys Katarzyny Kierczuk-Weredy, stworzyli piękny, misternie upleciony wieniec. Mieszkańcy Wólki Dobryńskiej wykazali się niezwykłą pomysłowością w stworzeniu dekoracji dożynkowej, zadbali o każdy szczegół.

W tym roku korowód dożynkowy wyróżniał się szczególnie, a to za sprawą dzieci, które w przepięknych strojach ludowych, złożyły u stóp ołtarza kwiaty w podzięce Bogu i Matce Bożej za szczęśliwie zakończone żniwa i zebrane plony. Niedziela Dożynkowa w Kościele pod wezwaniem Świętego Stanisława Kostki w Wólce Dobryńskiej stała się parafialnym Świętem Chleba, który dla wierzących jest nie tylko owocem pracy ludzkiej, ale przede wszystkim dziełem błogosławieństwa Bożego.

materiał: Gmina Zalesie
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Galeria:

Autor zdjęć:
Gmina Zalesie

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Jest 1 komentarz do tego artykułu.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama