Reklama

Rusza program stypendialny dla maturzystów (film)

Maturzyści! Wkrótce startuje kolejna edycja stypendiów pomostowych organizowanych przez Stowarzyszenie Razem dla Wisznic! - Po raz pierwszy będziemy je realizować na terenie 10 gmin powiatu bialskiego. - mówi jeden z inicjatorów, wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Białej Podlaskiej Daniel Dragan.

Organizatorzy nie będą ograniczać się tylko do maturzystów z gminy Wisznice i zamierzają przyznać co najmniej 12 stypendium dla maturzystów z terenu Powiatu Bialskiego. Projekt dotyczy tych osób które ukończyły w tym roku szkołę średnią, zdały maturę i dostali się na studia akademickie państwowej uczelni. Aby wziąć udział w programie stypendiów pomostowych będzie trzeba się zarejestrować w systemie Fundacji Edukacyjnej Przedsiębiorczości. Tam należy elektronicznie wypełnić ankietę, dostarczyć informacje o dochodach oraz wynikach matur oraz czekać na rekomendacje jednej z 10 organizacji która została przez organizatorów wybrana do wspierania projektu na terenie Powiatu Bielskiego.

Chcielibyśmy w ramach programu stypendialnego realizowanego na terenie Powiatu Bielskiego dotrzeć do osób pochodzących z rodzin popegeerowskich, wielodzietnych oraz laureatów olimpiad przedmiotowych na szczeblu centralnym. We wrześniu podczas specjalnie w tym celu zwołanej konferencji prasowej przestawimy szczegółowe informacje na temat zasad oraz kryteriów kwalifikowania się do do programu stypendiów pomostowych na terenie powiatu. – dodaje wiceprzewodniczący Dragan.

materiał: Radio Biper
tekst: Leszek Niedaleki
film: Małgorzata Mieńko
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama