Reklama

Kawa z bialczanką? Podsumowano akcję! (galeria)

Przez ponad pół roku dziennikarka tygodnika „Podlasianin” Justyna Dragan i działaczka społeczna, organizatorka wielu akcji charytatywnych Anna Stolarczuk zapraszały w gościnne progi bialskiej kawiarni CoffeLove wyjątkowe ich zdaniem białczanki, aby przed kamerą rozmawiać o roli kobiet we współczesnym życiu, wrażliwości na piękno, dążeniu do spełnienia marzeń i przepisie na ich spełnienie.

15 lutego spotkały się w kawiarni z dwoma kobietami sukcesu: Anną Chwałek, prezesem Stowarzyszenia Wspólny Świat, które pomaga dzieciom autystycznym oraz szefową firmy Stol- Kar Małgorzatą Kozioł. Te dzieliły się wspomnieniami z przeszłości i do chodzeniem do coraz wyższych celów. Dwa tygodnie później obie panie rozmawiały z przedstawicielkami służb mundurowych: policjantką Marią Fiedoruk i żołnierzem Wojsk Obrony Terytorialnej Sylwią Sołtysiak. Potwierdziły, że kobiety w mundurze radzą sobie doskonale, bo są bardzo odporne psychicznie. W trzecim odcinku, zrealizowanym 30 marca, Justyna Dragan i Anna Stolarczuk rozmawiały o miłości i poświęceniu z dwoma matkami zastępczymi: Katarzyna Danielewicz- Makaruk i Barbarą Dorosz. W czwartym odcinku 27 lipca wypowiadały się przed kamerą przedstawicielki służby zdrowia: lekarz pediatra Anna Matraszuk- Rożen i pielęgniarka w rejonowej przychodni dziecięcej T-Med Dorota Peszuk. Ich praca z małymi pacjentami wymaga dobrej znajomości tematu, wrażliwości, taktu i chęci pomagania innym.

W piątej edycji cyklu, zrealizowanej 17 sierpnia, gośćmi CoffeeLove były dwie dziewczynki: 7 – letnia Michalina Cyran i 8 –letnia Antonina Kaznecka. Dziewczynki chętnie opowiadały, czego nauczyła je mama i jak widzą siebie w wieku dorosłym. W szóstym spotkaniu z udziałem przedstawicielek kultury wystąpiły: historyk sztuki Małgorzata Nikolska, była dyrektor Muzeum Południowego Podlasia oraz Agnieszka Juszczyk, właścicielka Szkoły Tańca Juszczyk. Obie mają niebagatelne doświadczenie i wyobrażenie, czym jest piękno. W ostatnim spotkani u zorganizowanym w kawiarni 21 sierpnia organizatorki spotkały się przed kamerą z przedstawicielkami firm upiększających kobiece piękno: Ewą Serhej z firmy Miasto Piękna i Anną Tymoszyńską, właścicielką fryzjerskiego Tymoszyńska Atelier. Obie stwierdziły zgodnie, że nie ma brzydkich kobiet, tylko bywają inaczej stworzone i właśnie im należy szczególnie pomóc w wydobyciu wewnętrznego piękna, aby czuły się lepiej ze sobą. Wszystkie odcinki patronowane przez prezydenta miasta Biała Podlaska obejrzeć można na internetowym kanale YouTube w zakładce Podlasianin.

W piątek 21 sierpnia na Placu Wolności spotkały się uczestniczki cyklu z organizatorkami rozmów i właścicielami kawiarni Anną i Mariuszem Kucami. Prezydent miasta Michał Litwiniuk w obecności swego zastępcy Macieja Buczyńskiego i redaktora tygodnika Podlasianin Romana Laszuka podziękował paniom za odwagę i chęć dzielenia się wrażeniami. Wszystkie kobiety (także te małe) otrzymały czerwone róże.

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Istvan Grabowski
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Galeria:

Autor zdjęć:
Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama