Reklama

Winda dla szpitala w Międzyrzecu Podlaskim? Padł wniosek!

Dziś, 20 sierpnia 2020 r. podczas sesji Rady Powiatu w Białej Podlaskiej, radny Paweł Litwiniuk wystąpił z wnioskiem do Zarząd Powiatu w Białej Podlaskiej o podjęcie działań zmierzających do budowy windy w budynku SP ZOZ w Międzyrzecu Podlaskim.

Na podstawie praw Statutu Powiatu Bialskiego, wnoszę dziś do Zarządu Powiatu temat o podjęcie działań zmierzających do budowy windy w budynku należącym do Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Międzyrzecu Podlaskim, znajdującym się przy ulicy Wiejskiej 13. – mówi Paweł Litwiniuk.

Przedstawia też twarde argumenty. We wskazanym budynku znajduje się poradnia chirurgii ogólnej, kardiologiczna, chorób wewnętrznych, alergologiczna, neurologiczna, ginekologiczno – położnicza, medycyny pracy, a w przyszłości będzie tam prawdopodobnie poradnia rehabilitacji.

W związku z tymi, podanymi we wniosku argumentami, złożyłem dziś podczas sesji pismo do Zarządu Powiatu, aby podjąć działania, które pozwoliłyby w realnie bliskiej perspektywie nabyć i zamontować windę dla pacjentów, którzy od lat zmagają się z problemem dotarcia do wyżej wymienionych poradni. – poinformował radny Litwiniuk.

Na sfinansowanie niniejszej inwestycji, szacowanej na ok. 500 tys. zł, radny Litwiniuk zaproponował przeznaczyć środki z otrzymanego rządowego dofinansowania z Funduszu Inwestycji Samorządowych.

materiał: Radio Biper
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcie i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama