Reklama

Kryminałki: Nie mogąc sprzedać kradzionego samochodu odstawili go na miejsce

Bialscy policjanci ustalili sprawców kradzieży z włamaniem do pomieszczenia biurowego oraz samochodu dostawczego marki Mercedes. Do zdarzenia doszło w ubiegły weekend na terenie Białej Podlaskiej. „Amatorzy cudzego mienia” odjechali autem z zamiarem jego sprzedaży. Kiedy plan się nie powiódł, odstawili je na parking. Młodszy z mężczyzn odpowiadał będzie również za kierowanie pojazdem wbrew zakazowi. Na koncie 24-latka widnieje dożywotni zakaz kierowania pojazdami.

Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę na terenie Białej Podlaskiej. Nieznani sprawcy wyłamując otwór w drzwiach dostali się do pomieszczenia biurowego. Ich łupem padł laptop dowody rejestracyjne do pojazdów oraz kluczyki do jednego z nich. Po tym „amatorzy cudzego mienia” dokonali włamania do samochodu marki Mercedes. Pokrzywdzony, który całą sprawę zgłosił organom ścigania potwierdził też, że auto użytkowane było przez sprawców. Widoczne były na nim powstałe uszkodzenia jak też brakowało pozostawionych w nim przedmiotów.

Sprawą zajęli się policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu bialskiej komendy. Funkcjonariusze ustalili personalia mężczyzn podejrzanych o udział w zdarzeniu. Okazało się, że jest to 41-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej oraz jego 24-letni kompan z powiatu radzyńskiego.

Mężczyźni zatrzymani zostali do wyjaśnienia. W trakcie rozmowy z funkcjonariuszami oświadczyli, że tego dnia wspólnie spożywali alkohol. Kiedy skończyły im się zapasy postanowili włamać się do pomieszczenia biurowego wynajmowanego przez znajomego. Tam skradli mi.in. laptopa, którego chcieli sprzedać. Znaleźli też do kluczyki do dostawczego mercedesa.

Jak wynika z ustaleń policjantów, sprawcy wykorzystując kluczyki uruchomili auto. Po tym odjechali z miejsca zdarzenia z zamiarem jego sprzedaży. Zabrali też ze sobą znajdujący się wewnątrz sprzęt. Gdy nie znaleźli osób zainteresowanych zakupem pojazdu wrócili do Białej Podlaskiej pozostawiając mercedesa w tym samym miejscu. W trakcie prowadzonych czynności policjanci odzyskali też wszystkie skradzione przedmioty.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty i przyznali się do winy. Młodszy z nich opowiadał będzie dodatkowo za kierowanie pojazdem wbrew zakazowi. Na jego koncie widnieje dożywoni zakaz kierowania pojazdami. O dalszym ich losie zadecyduje sąd. Za popełnione czyny grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Wczoraj wobec 41-latka o jego 24-letniego kompana prokurator zastosował dozór policyjny.


materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama