Reklama

Papierosy za 2,7 mln zł zatrzymane na granicy w Koroszczynie!

- Funkcjonariusze lubelskiej Krajowej Administracji Skarbowej oraz Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Koroszczyna udaremnili przemyt prawie 200 tys. paczek papierosów. - Nielegalne wyroby tytoniowe ukryte były w ciężarówce wjeżdżającej z Białorusi. - Rynkowa wartość zatrzymanych papierosów to ponad 2,7 mln złotych.

Funkcjonariusze z Koroszczyna kontrolowali samochód ciężarowy wiozący z Białorusi do Niemiec puree ziemniaczane. Po przeskanowaniu pojazdu na urządzeniu RTG okazało się, że pomiędzy legalnie przewożonym towarem ukryte są też pudła z papierosami.

Po wielogodzinnej kontroli funkcjonariusze znaleźli w sumie 194,9 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Ich szacunkowa wartość rynkowa to ponad 2,7 mln złotych.

W sprawie przesłuchany został kierowca ciężarówki. Mężczyzna twierdzi, że nic nie wiedział o ukrytych w pojeździe papierosach. Śledztwo w sprawie prowadzone jest pod nadzorem prokuratury.

To jeden z większych przemytów papierosów udaremniony w tym roku na wschodniej granicy Polski.

materiał: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
tekst i zdjęcia: Marzena Siemieniuk Referat Obsługi Klienta i Komunikacji Zewnętrznej Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama