Reklama

Będzie chodnik z Białej do Grabanowa! (film) (galeria)

Prezydent Michał Litwiniuk podpisał z prezesem firmy Drogi i Mosty Bogdanem Szewczakiem umowę na realizację zadania inwestycyjnego pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 1036L”.

Na ulicy Francuskiej powstanie 390 m nowego chodnika o szerokości 2 metrów z betonowej kostki brukowej, który połączy istniejący ciąg ul. Francuskiej z kładką na rzece Klukówka w miejscowości Grabanów. Koszt planowanej budowy wyniesie 164,5 tys. zł a termin jej realizacji przewidziany jest pod na września bieżącego roku.

Okres wakacji to okres intensywnej pracy samorządu miejskiego Białej Podlaskiej. Oprócz wielkich przedsięwzięć inwestycyjnych realizujemy również te mniejsze. Dziś podpisujemy umowę pod nazwą „Przebudowa drogi powiatowej nr 1036L – pod nazwą tą kryje się ulica Francuska. Wybudujemy chodnik na odcinku od obecnie istniejącego za obwodnicą i ulicą Janusza Korczaka do granic miasta, do kładki – mostu na Klukówce. Tym samym bezpiecznie, ciągiem pieszym, będziemy mogli przejść z terenu miasta na teren podmiejski i dalej chodnikami przez sąsiednią miejscowość w Gminie Biała Podlaska, Grabanów. Inwestycja była oczekiwana zarówno przez mieszkańców miasta jak i przez mieszkańców Grabanowa których znaczna część codziennie pokonuje tą trasę w drodze do pracy, szkoły czy na zakupy. – mówił prezydent Białej Podlaskiej Michał Litwiniuk.

Chodnik mamy wykonać do 25 września tego roku. Przybędzie na miejskich mapach i w systemie komunikacji 390 metrów chodnika, to około 780 metrów kwadratowych kostki. – informuje Bogdan Szewczak, firma Drogi – Mosty.

 

 


materiał: Urząd Miasta Biała Podlaska
tekst: Justyna Paszkiewicz inspektor ds. obsługi gabinetu prezydenta
zdjęcia: Małgorzata Mieńko
film: Biper TV
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama