Reklama

Działania bialskiej Policji w związku z wprowadzeniem tzw. „żółtej strefy”

Od początku pandemii, każdego dnia bialscy policjanci wykonują działania, których celem jest ograniczenie rozprzestrzeniania się epidemii COVID - 19. Należą do nich między innymi sprawdzenia osób objętych kwarantanną, a także kontrola przestrzegania obowiązujących ograniczeń w przestrzeni publicznej. Od 14 sierpnia br., w związku z wprowadzeniem tzw. „strefy żółtej” na terenie miasta obowiązują nowe ograniczenia sanitarne. Policjanci sprawdzają, czy mieszkańcy respektują te zasady.
logo

Pamiętajmy, że nadal panuje epidemia koronawirusa i wszyscy musimy stosować się do obowiązujących w tym zakresie ograniczeń. Od piątku, 14 sierpnia br. miasto Biała Podlaska objęte zostało tzw. „strefą żółtą”, co wiąże się z wprowadzeniem dodatkowych obostrzeń sanitarnych. Ograniczenia obejmują m.in. udział w wydarzeniach kulturalnych i sportowych, weselach jak też korzystanie z kina czy siłowni.

W związku z koniecznością ograniczenia rozprzestrzeniania się choroby COVID-19 oraz w trosce o zdrowie mieszkańców zostały nasilone działania kontrolne Policji, weryfikujące stosowanie się do przepisów i zwiększonych obostrzeń obowiązujących w tzw. „strefie żółtej”. Do służby kierowana jest większa liczba patroli. Mundurowi kontrolują placówki handlowe, środki transportu publicznego czy też uroczystości religijne.

Pamiętajmy, że troska o życie i zdrowie jest naszą wspólną sprawą a wprowadzone przepisy służą ochronie nas wszystkich. Dbajmy o bezpieczeństwo swoje, bliskich oraz osób, które są obok nas, stosujmy się do nowych zaleceń i obostrzeń. W dalszym ciągu apelujemy o odpowiedzialne i rozsądne zachowanie, w tym o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń, współpracę i realizowanie poleceń służb.

Każdy przypadek naruszenia obowiązujących przepisów spotka się z reakcją Policji. Wzmożone kontrole nie mają na celu karania społeczeństwa, lecz zdyscyplinowania obywateli do przestrzegania obostrzeń, a jednocześnie uświadomienia im skali problemu i zagrożenia jaki występuje w naszym regionie.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama