Reklama

Przewodniczący PO w powiecie pisze list otwarty ws. inicjatywy posłów PiS służącej podwyższeniu wynagrodzeń poselskich

Do naszej redakcji z prośbą o publikację trafił list otwarty przewodniczącego Platformy Obywatelskiej Powiatu Bialskiego Daniela Dragana w sprawie inicjatywy posłów PiS służącej podwyższeniu wynagrodzeń poselskich

„W związku z przygotowanym przez posłów Prawa i Sprawiedliwości projektem podwyższającym wynagrodzenia dla parlamentarzystów oraz wyższych urzędników wystosowałem list otwarty do Przewodniczącego Platformy Obywatelskiej RP i Przewodniczącego Klubu Parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej – Borysa Budki.

Projekt procedowany był na obradach Komisji Regulaminowej, Spraw Poselskich i Immunitetowych w dniu 13 sierpnia 2020 r. i przekazany do dalszych prac legislacyjnych. Jego zapisy zakładają podwyżki m.in. dla posłów, senatorów, ministrów oraz Prezydenta RP.

W momencie, kiedy miliony Polek i Polaków ze względu na epidemię koronawirusa musiało pogodzić się ze zmniejszeniem pensji lub szukać nowej pracy takie działania rządzących są skandaliczne i pokazują brak rozeznania w problemach zwykłych obywateli. Jako samorządowca bulwersuje mnie fakt, że państwo Polskie zmusza samorządy do obcinania wydatków na służbę zdrowia, oświatę czy inwestycję, a jednocześnie funduje swoim najważniejszym urzędnikom podwyżki.

Jako Przewodniczącemu Platformy Obywatelskiej Powiatu Bialskiego jest mi przykro, że dyskusji na ten temat nie podjęli obecni na posiedzeniu posłowie Koalicji Obywatelskiej. Liczę, że po nagłośnieniu sprawy refleksja przyjdzie na kolejnych etapach procesu legislacyjnego. Powyższe stanowisko przekazałem również posłom Koalicji Obywatelskiej z okr. nr 7. Będę namawiać swoich kolegów z innych partii o rozmowę ze swoimi liderami na temat wycofania się z poparcia powyższych zmian” – pisze przewodniczący Platformy Obywatelskiej Powiatu Bialskiego Daniel Dragan.

źródło: Daniel Dragan 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama