Ogłoszenie

Reklama

Dziś premierę ma nowy singiel Eryka Waszczuka

"Jak w niebie" to tytuł kolejnego autorskiego singla Eryka Waszczuka - 14-letniego wokalisty, uczestnika programów The Voice Kids, Szansa Na Sukces Junior 2019 oraz Laureata pierwszego konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom.  Utwór pochodzi z debiutanckiej płyty Eryka, zatytułowanej „Start.Rec”, która swoją premierę miała 10 kwietnia 2020 roku.  Piosenka opowiada o wakacyjnej znajomości, niestety tylko wirtualnej i próbie odnalezienia się w świecie rzeczywistym.

„Jak w niebie” to kolejna po „Świat ze snu” – singlu promującym debiutancki album Eryka –  kompozycja Tomasza „Konfiego” Konfederaka – lidera i założyciela zespołu Ha Dwa O – znanego również ze współpracy z takimi artystami jak Sarsa, Kasia Popowska czy Siostra Janina.  Utwór został wyprodukowany w Stanach Zjednoczonych przez Josha Harrisa jednego z najbardziej znanych i cenionych amerykańskich remixerów, DJ-ów i producentów, który miksował utwory zarówno ze sceny dance, jak i z klasyki rocka (np. The Killers, KoRn, The Lovemakers, Madonna, Britney Spears czy Alanis Morrisette).  Na początku 2008 roku pracował z Sealem jako dyrektor muzyczny i instrumentalista podczas wielu z jego prywatnych koncertów, które miały miejsce zarówno w USA, jak i poza granicami Stanów Zjednoczonych. W 2007 i 2008 roku został nominowany do IDMA (International Dance Music Association) w kategorii „Najlepszy Remixer”. Tekst napisał Sebastian Płatek.

„Jak w niebie” to jedna z ostatnich piosenek, które nagrywałem na mój debiutancki album. Porusza kwestię, z którą zmaga się dzisiaj sporo moich rówieśników, mianowicie kontaktów i relacji międzyludzkich w świecie realnym. Dzisiaj, szczególnie w czasie trwającej pandemii, spotkania wirtualne, rozmowy za pośrednictwem komunikatorów internetowych stały się normą. Często łatwiej do kogoś napisać, niż spotkać się z nim i porozmawiać w cztery oczy.  Jesteśmy zabiegani, mamy coraz mniej czasu dla siebie, a przecież nawet najlepsza wirtualna znajomość nie zastąpi nam bliskości drugiej osoby.  – mówi Eryk.

Przypomnijmy, Eryk Waszczuk to 14-letni wokalista pochodzący z Międzyrzeca Podlaskiego. Był uczestnikiem pierwszej edycji programu The Voice Kids w drużynie Edyty Górniak, z którego odpadł na etapie Bitew. Występ Eryka z „Przesłuchań w ciemno, podczas których wykonał piosenkę „When A Man Loves A Woman” z repertuaru Michaela Boltona, w serwisie YouTube obejrzano ponad 7 mln razy. Eryk jako jedyny chłopiec otrzymał również wyróżnienie w programie Szansa na sukces, który stanowił eliminacje do festiwalu piosenki Eurowizja Junior. Jest absolwentem Szkoły Muzycznej 1 stopnia w Międzyrzecu Podlaskim oraz laureatem wielu konkursów wokalnych w kraju jak i zagranicą. 

W czerwcu 2018, wydał swój debiutancki singiel, którym był cover przeboju „One” z repertuaru grupy U2. Do utworu powstał teledysk, zrealizowany w Katowicach oraz w rodzinnym Międzyrzecu Podlaskim. Klip emitowano na antenach telewizji ogólnopolskiej, regionalnych oraz lokalnych. Video zostało zauważone przez największe portale informacyjne w Polsce. Po sukcesie „One” Eryk zmierzył się z przebojami duetu Marcus & Martinus – „Without You” oraz „Mercy” Shawna Mendesa.  W listopadzie 2018 ukazał się pierwszy autorski singiel Eryka zatytułowany „Horyzont”. Piosenka przez 28 tygodni gościła na Liście Przebojów Polskiego Radia Dzieciom, w tym 20 razy zajmowała miejsce pierwsze. Do utworu powstał teledysk zrealizowany m.in w zabytkowej dzielnicy Katowic – Nikiszowiec. Eryk z piosenką „Horyzont” został również laureatem I edycji Konkursu Młodych Talentów organizowanego przez Polskie Radio Dzieciom.  

1 czerwca 2019 swoją premierę miał utwór „Zamień się ze mną na marzenia” nagrany w duecie z Mariuszem Szabanem – uczestnikiem 9 edycji programu The Voice of Poland. Piosenka do słów Jacka Cygana w latach 80-tych została nagrana przez Stanisława Sojkę i Krzysztofa Antkowiaka i ukazała się na kultowej dziś płycie „Dyskoteka Pana Jacka”. W oryginale nie doczekała się jednak nigdy wersji studyjnej. 

Eryk wystąpił również w kilku odcinkach w roli prowadzącego kultowy „Teleranek” emitowany na antenie TVP ABC. Wziął również udział w realizacji okolicznościowych teledysków upamiętniających rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. 

W marcu 2020 ukazał się singiel „Świat ze snu”, promujący debiutancki album Eryka „Start.Rec”, który swoją premierę miał 10 kwietnia 2020 w dniu 14-tych urodzin Eryka. Piosenka „Świat ze snu” była emitowana w kilku rozgłośniach radiowych. Przez 14 tygodni znajdowała się na Liście Przebojów Polskiego Radia Dzieciom, gdzie 12 razy zajmowała miejsce pierwsze.

Tytuł płyty „Start. Rec”  ma dwa znaczenia. Pierwsze – oznacza początek muzycznej drogi , przygody, na którą złożyła się praca w studiu, pierwsze profesjonalne nagrania oraz autorskie piosenki. Drugie – w brzmieniu kojarzy się z serialem „Star Trek” – czyli z podróżami w kosmos, bo do takiej sytuacji można porównać wiele elementów, które złożyły się na drogę przebytą od momentu odpadnięcia z programu The Voice Kids do realizacji materiału na debiutancki album. Ponad rok ciężkiej pracy, pomysłów, zbierania środków potrzebnych na sfinansowanie projektu, koncertów, spotkań z fanami i realizacji marzenia pt. nagranie albumu. Na materiał zawarty na krążku złożyły się autorskie kompozycje jak również zaaranżowane na nowo covery. Do współpracy udało się zaprosić cenionych producentów i muzyków. Autorem i producentem większości utworów jest Szymon Folwarczny , współpracujący wcześniej z takimi wykonawcami jak Monika Brodka, Kamil Bednarek (podwójna platyna za album zespołu Star Guard Muffin), Sylwia Przybysz. Dwa utwory stworzył Tomasz „Konfi” Konfederak. Piosenki Jego autorstwa zostały wyprodukowane w Stanach Zjednoczonych przez Josha Harrisa . Autorem jednej z kompozycji jest Michał Kush (na co dzień producent Darii Zawiałow). Na krążku usłyszymy świetnych muzyków. Na gitarach zagrał Robert Zając (Mioush, Holy Noiz) , na perkusji Łukasz Zając (Tulia, Negatyw), na saksofonie Marcin Kajper (Ray Wilson), a na instrumentach klawiszowych Łukasz Kozera (Hengelo). Płyta dostępna jest w sprzedaży fizycznej (m.in. Empik, oficjalna strona internetowa Eryka Waszczuka) oraz cyfrowej (Spotify, Tidal, itunes). Album ukazał się nakładem wydawnictwa Soliton.

Płyta „Start.Rec” Eryka Waszczuka dostępna jest na stronach:

Spotify:

https://open.spotify.com/album/1dFD1kxzSCwzZigeRsiZhP?si=anGA-4UfQgewMS-aflYdSg

Empik:

https://www.empik.com/start-rec-waszczuk-eryk,p1240919770,muzyka-p

Oficjalny sklep Eryka Waszczuka:

https://erykwaszczuk.pl/produkt/plyta-start-rec-z-autografem/

 

źródło: Sebastian Płatek

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Jest 1 komentarz do tego artykułu.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama