Reklama

Wisznice: Prace rewitalizacyjne prowadzone są na czterech obiektach (galeria)

Droga w Łyniewie, ośrodek w Curynie, kościółek w Wisznicach, do tego fontanna i ławki multimedialne oraz zajęcia dla seniorów. To tylko część z działań które prowadzone są w Gminie Wisznice w ramach projektu rewitalizacji miejscowości i aktywizacji mieszkańców. Kolejne tematy ruszają jeszcze późnym latem i na początku jesieni. A jeszcze inne w roku przyszłym. Byliśmy kilka dni temu na terenie Wisznic i okolic i oto co zarejestrowaliśmy na zdjęciach. Niebawem kolejne filmy dotyczące poszczególnych przedsięwzięć. Dziś w skrócie i bardziej poglądowo.

Curyn
Trwają prace remontowo-budowlane w Curynie gdzie powstaje Zakład Opiekuńczo-Leczniczy.

Wisznice
Kontynuowane są prac modernizacyjne parku w centrum Wisznic. Aktualnie trwają tam prace przy budowie nowej fontanny. Będzie to pierwsza w regionie fontanna typu dry-plaza.


Wisznice
Szykowane są miejsca pod montaż ławek multimedialnych. To również nowość w regionie. Dwie z nich usytuowane zostaną na Rynku w rejonie nowej fontanny. Kolejna przy siłowni pod chmurką

Łyniew
Niewiele zostało do zakończenia przebudowy drogi gminnej nr 101245L w miejscowościach Łyniew i Marylin. Przebudowa odcinka drogi gminnej o długości 1,190 km. dotyczy m.in. wzmocnienia istniejącej nawierzchni jezdni, budowy zjazdów na posesje oraz przebudowy warstw konstrukcyjnych. Wczoraj kładziono asfalt na głównym odcinku drogi. Do wykonania zostaje odcinek od skrzyżowania w Łyniewie na północ w kierunku pól, łąk, lasów.

Wisznice
Rewitalizacja dawnego kościółka w Wisznicach. Dziś to Centrum Kultury Chrześcijańskiej i miejsce wystaw, koncertów i prelekcji związanych z kulturą lokalną i regionalną.

 

materiał: Radio Biper Wisznice
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama