Reklama

W Piszczacu powstaje Klub Seniora

W Piszczacu swoje funkcjonowanie rozpoczyna Klub Seniora. Działanie jest realizowane przez gminę Piszczac w ramach  projektu "ŻYCIE PASJĄ JEST - utworzenie Klubu Seniora w Gminie Piszczac” W całym projekcie udział weźmie pięćdziesięciu mieszkańców gminy Piszczac zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym w wieku 50+, w tym osoby niepełnosprawne.

Przedsięwzięcie realizowane będzie przez ponad dwa lata. Siedziba Klubu Seniora zostanie ulokowana w budynku przy ul. Spółdzielczej 9. Jest to nieużytkowany budynek starej kotłowni. Jednak do czasu przeprowadzenia niezbędnych prac modernizacyjnych budynku Klubu Seniora realizacja zajęć odbywać się będzie w salach Gminnego Centrum Kultur i Sportu w Piszczacu. W ramach zadania przewidziane jest przeprowadzenie niezbędnych prac adaptacyjnych oraz zakup wyposażenia w celu zagwarantowania zaplecza do realizacji usług społecznych świadczonych dla społeczności  lokalnej miejscu siedziby. Zakupiony będzie sprzęt i wyposażenie dla potrzeb Klubu Seniora.

W trakcie realizacji projektu osoby doświadczone wiekiem będą uczestniczyć m.in. w zajęciach informatycznych, tanecznych, scenicznych fotograficznych, ruchowych czy kulinarnych. Odbędą spotkania z podróżnikami, artystami, czy kulturalne wieczory. Podczas warsztatów prozdrowotnych możne będzie skorzystać z dietetyka, kardiologa czy fizjoterapeuta a w strefie relaksu masażysta z mobilnym sprzętem. Ponadto do dyspozycji będą radca prawny i psycholog. Prowadzone zajęcia będą miały także indywidualny charakter świadczonych usług.

Uważam, że ciekawym elementem wydaje się zaplanowany dział tzw. „Obywatele Świata”. Będą to wyjazdy jedno i kilkudniowe, których celem jest „oderwanie” uczestników od życia codziennego. Zaproponowane zostanie kino, basen czy teatr.  Beneficjenci w czasie realizacji projektu ponadto zwiedzą m.in. Kazimierz Dolny, Nałęczów, Kraków, Warszawę, Zakopane czy Trójmiasto – mówi kierownik Klubu Seniora Łukasz Węda.

Członkowie do Klubu Seniora przyjmowani będą bez skierowań, na zasadzie dobrowolnego i wewnętrznie umotywowanego zgłoszenia.

Mimo, że grupa jest rekrutowana, to do projektu można jeszcze dołączyć. Więcej informacji udziela kierownik Klubu Seniora Łukasz Węda pod numerem telefonu 501 266 672 lub email [email protected]

Pierwsze spotkanie robocze Klubu Seniora w Piszczacu odbędzie się 18 sierpnia 2020 roku o godzinie 17:00 w siedzibie przy ulicy Spółdzielczej 9. Omówione zostaną zasady funkcjonowania Klubu Seniora oraz harmonogram na najbliższe miesiące. Zapraszamy serdecznie.

***

Projekt jest dofinansowany ze środków UE z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020 oś 11 włączenie społeczne Działania 11.2 Usługi społeczne i zdrowotne. Jego wartość wynosi ponad 1 milion sto czterdzieści dziewięć tysięcy złotych.

 

tekst / zdjęcia: Łukasz Węda

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama