Reklama

Kryminałki: 15-latek odpowie za szereg kradzieży i uszkodzenie mienia

Sąd rodzinny zajmie się sprawą 15-latka z gm. Biała Podlaska. Młodzieniec odpowiadał będzie za szereg kradzieży, uszkodzenia mienia oraz zmuszanie do określonego zachowania. Do zdarzeń doszło w okresie lipiec-sierpień br. na terenie Białej Podlaskiej. Nastolatek trafił już do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego, gdyż jak ustalili mundurowi nie powrócił tam w wyznaczonym terminie.

Bialscy policjanci realizując czynności związane z niepowrotem 15-letniego mieszkańca gm. Biała Podlaska do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego, ustalili że ma on na swoim koncie szereg czynów karalnych. Młodzieniec podejrzewany był o kradzieże sklepowe na terenie miasta. Do zdarzeń doszło w okresie lipiec-sierpień br. w czasie kiedy chłopak powinien już przebywać w placówce. Łupem „amatora cudzego mienia” padały artykuły spożywcze. Na swoim koncie miał też kradzież alkoholu i papierosów. Łączna wartość strat oszacowana została przez pokrzywdzonych.

Podczas próby ujęcia go przez pracownika ochrony, szarpał i popychał mężczyznę próbując uniknąć zatrzymania. Uszkodził też należące do niego okulary. Wartość strat oszacowana została przez pokrzywdzonego na kwotę 1 tys. zł.

15-latek zatrzymany został przez policjantów na jednym z bialskich osiedli. Młodzieniec trafił już do ośrodka. O jego losie zadecyduje Sąd Rodzinny i Nieletnich.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama