Reklama

Koncert Gutter Sirens

Termin wydarzenia: 14 sierpnia 2020
, godz. 20:00
W najbliższy piątek w ramach Letniej Sceny Muzycznej na Placu Wolności zagra po trzech latach przerwy legendarna grupa bialska Gutter Sirens, istniejąca od 28 lat i grająca power metal. Dotychczasowe dokonania znanej w kraju i poza jego granicami kapeli dowodzą, że prezentuje ona solidne rockowe granie na dobrym poziomie. Ma ona za sobą współpracę ze szwedzkim wokalistą Goranem Edmanem (solistą formacji Yngwie Malmsteena) oraz duńską gruoą Royal Hunt. Na dorobek Gutter Sirens składają się cztery albumy: „The Trees” (1998 r.), „Memory Analysis” (2003 r.), „Horror Makers” (2006r.) i „Phantom Pains” (2016 r.).

Początkowo zespół współpracował z wytwórnią Metal Mind Productions, a potem z niemiecką wytwórnią płytową Shark Records, co przyniosło mu uznanie na świecie. Krytycy muzyczni uznali zgodnie Gutter Sirens za prekursorów muzyki power metalowej w Polsce. Nie było to zadanie łatwe, bo power metal cieszył się w naszym kraju umiarkowanym zainteresowaniem. Styl Gutter Sirens charakteryzuje szybkie tempo podkreślone pracującą na dwie stopy perkusją, melodyjnym, czystym i wysokim wokalem, chwytającymi od pierwszego wejrzenia refrenami i nisko strojonymi gitarami. Przez lata skład zespołu zmieniał się, ale kręgosłup grupy stanowił zawsze autor większości utworów Krzysztof „DomanDomański, do którego dołączali zdolni muzycy. Od stycznia br. kapela gra w następującym składzie: Krzysztof Domański – bas, wokal, Piotr Mincewicz i Krzysztof Lesiuk – gitary, Arkadiusz Żmudziak – instrumenty klawiszowe i Damian Augustyniak – bębny.

Każdy z albumów Gutter Sirens miał oryginalną treść.
Ostatni „Phantom Paints” opowiadał o życiu barokowego, włoskiego malarza Caravaggia, geniusza i awanturnika.
W tym składzie zagramy po raz pierwszy na Placu Wolności i liczę, że publiczność zaakceptuje nasz program. Wykonamy 12 kawałków z ostatniej płyty „Phantom Paints” i najnowsze utwory przygotowywane na piąty album. Ukaże się on w przyszłym roku. Od początku teksty piszę sam po polsku, które potem są tłumaczone na angielski. Kiedyś robił to pochodzący z Białej Podlaskiej Mateusz Luterek, a obecnie nasz perkusista Damian Augustyniak. Dla mnie pisanie tekstów to wielka odpowiedzialność. Dlatego ważne są dla niego pozytywne emocje. I choć teksty nie są wesołe, to na pewno etyczne – mówi lider.

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Istvan Grabowski
zdjęcia: archiwum zespołu
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama