Reklama

Gaducha. I Nadbużański Festiwal Teatru dla Dzieci (film) (galeria)

W dniach 7-9 sierpnia w gminie Sarnaki odbył się "Nadbużański Festiwal Teatrów dla Dzieci GADUCHA". Przez trzy dni publiczność miała okazję wziąć udział w aż 23 wydarzeniach. Na trzech scenach - w Serpelicach, Sarnakach i Mierzwicach obejrzeć było można 21 spektakli różnorodnych form teatralnych. Osią festiwalu były spektakle skierowane do dzieci, ale nie zabrakło również również tych dedykowanych widzom dorosłym.

– Cieszę się bardzo, że do naszej gminy zawitała kultura, jaką jest teatr. Teatr dla dzieci, ale nie tylko. Jesteśmy gminą turystyczną i dlatego cieszymy się, że możemy turystom i mieszkańcom zaoferować przyjemną przygodę, bo teatr to jest magia, wyobraźnia, pozytywne emocje – mówi Grzegorz Arasymowicz, wójt gminy Sarnaki. 

– Ten festiwal chodził mi po głowie już od bardzo dawna. Obserwuje inne festiwale w innych miejscowościach na terenie całej Polski. Kocham teatr i może to jest z tym związane. Zazdrościłam innym ośrodkom, które mają takie swoje perełki i chciałam, żeby coś takiego było również u nas. Szukałam nazwy, która będzie trochę ludowa i folkowa, nadbużańska. Ogłosiliśmy konkurs i było trochę fajnych propozycji i z nich wybraliśmy właśnie nazwę Gaducha – tłumaczy Magdalena Rudnik, dyrektor GOK w Sarnakach. 

film: Małgorzata Mieńko / Mariusz Maksymiuk / Tomasz Łukaszuk
zdjęcia: Gwalbert Krzewicki

Galeria:

Autor zdjęć:
Małgorzata Mieńko

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama