Reklama

Specjalista od wzruszeń – koncert Piotra Selima w Pałacu Potockich

Nie lada frajdę mieli miłośnicy nastrojowej piosenki autorskiej, którzy w niedzielę 9 sierpnia przyszli do Pałacu Potockich na koncert, zorganizowany w ramach Letniej Sceny Radzyńskiego Ośrodka Kultury. W roli głównej wystąpił Piotr Selim, a towarzyszyła mu Hanna Lewandowska, autorka większości tekstów jego piosenek. Wspaniały muzyk ma dwie pasje. W Lubelskiej Federacji Bardów, z którą nagrał 9 płyt CD i 2 DVD znany jest jako Piotr Selim. Na wydziale artystycznym UMCS, gdzie prowadzi zajęcia z gry na fortepianie na dwóch kierunkach: edukacja artystyczna oraz jazz i muzyka estradowa występuje jako dr Piotr Chilimoniuk.

Jego kompozycje rozbrzmiewały w wielu salach koncertowych Polski i świata, między innymi w Londynie, Wiedniu, Nowym Jorku, Dublinie, Torravieja, Buenos Aires, Paryżu i Lwowie. Oprócz wielu wspaniałych piosenek,znanych z repertuaru Federacji, jest autorem kantaty „Z ziemi wiernej” skomponowanej na chóry, dwóch solistów, lektora i orkiestrę symfoniczną, a wykonanej z okazji 25. rocznicy wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II w Lublinie. Piotr Selim to również kompozytor muzyki do spektakl „Machia”, wystawionego w lubelskim Teatrze Starym. To także jeden z wokalistów zaproszonych przez laureata Grammy 2014, Włodka Pawlika do przygotowanego przez Teatr Stary w Lublinie koncertu-spektaklu „Wieczorem”, w którym zaśpiewał utwór zatytułowany „Elegia uśpienia”. Dwukrotnie był przewodniczącym konkursu pianistycznego im. Carla Czernego organizowanego przez Szkołę Muzyczną I i II st. w Zamościu oraz przewodniczył pracom jury podczas I Regionalnego Konkursu Chopinowskiego „Mój Chopin” organizowanego przez PSM I st. w Puławach. Wielokrotnie prowadził lekcje otwarte oraz warsztaty pianistyczne w szkołach muzycznych na terenie Polski. Poza działalnością artystyczną i dydaktyczną dr Piotr Chilimoniuk podejmuje prace organizacyjne służące propagowaniu kultury muzycznej w środowisku akademickim Lublina.

Jest współorganizatorem koncertów z udziałem studentów i pracowników Zakładu Pedagogiki Instrumentalnej Instytutu Muzyki Wydziału Artystycznego UMCS. Podczas radzyńskiego koncertu śpiewał swe największe szlagiery: „Specjalista od wzruszeń”., „Zostaje Tania”, „Okruszek”, „Do kochanki”, „W rytmie bolera”, „Przeszczepione serce” i „Tylko tu tyle barw”. Zwolennicy nastrojowej muzy Selima mogą obejrzeć jego koncert zarejestrowany przez Telewizję Radzyń na www.telewizjaradzyn.com


materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Istvan Grabowski
zdjęcia: Radzyński Ośrodek Kultury
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama