Reklama

Trwają prace na centralnym placu Sielczyka (galeria)

To jedno z zadań Budżetu Obywatelskiego na 2020 rok. Mowa o modernizacji i uporządkowaniu placu na rogu ulicy Zagrodowej i Mariana Langiewicza w dzielnicy Sielczyk w Białej Podlaskiej.

Została ustalona lokalizacja inwestycji celu publicznego, jako zamierzenia polegającego na budowie „Placu upamiętniającego ofiary pacyfikacji Sielczyka” wraz z częścią rekreacyjno-sportową. Powstają nowe ciągi piesze, uporządkowany zostanie i skomunikowane ze sobą: plac zabaw, siłownia plenerowa i wiaty. Pobudowana zostanie niezbędna infrastruktura techniczna. Centralne miejsce przeznaczone zostanie na pomnik ofiar pacyfikacji. Przeniesiona zostanie wiata. Już wcześniej zmodernizowano boisko, pobudowano plac zabaw i zamontowano siłownię pod chmurką.

Wcześniejsze publikacje o inwestycji:
Plac pamięci w Sielczyku <<==>> LINK 
Biała Podlaska: Plac Konowrot w Sielczyku – miejsce egzekucji – pamiętamy! <<==>> LINK 
BO Tak! Zrób coś w mieście! Zobacz co już powstało! (film) (galeria) <<==>> LINK 

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Jest 1 komentarz do tego artykułu.

  1. Dawny sielczynianin

    Po 77-iu latach zostaną godnie upamiętnione ofiary mordu dokonanego przez bialskie gestapo i stacjonujące w Białej Podlaskiej oddziały Ukraińców w służbie niemieckiej. Uznanie dla Władz Miasta i Społeczeństwa Białej Podlaskiej za podjęcie prac nad przywróceniem pamięci o tragedii Sielczyka wpisującej się w krwawą historię okupacyjną Białej Podlaskiej. Słowa podziękowania dla RADIABIPER za tak piękne przybliżanie i propagowanie zasługujących na utrwalenie dramatycznych wydarzeń o naszej przeszłości.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama