Reklama

300 tysięcy złotych na drogę w Młyńcu (galeria)

Ostatnia sesja Rady Gminy Biała Podlaska, wyjazdowa w Sławacinku Starym w świetlicy Kluby Kultury była czasem dobrych informacji dla Młyńca. Miejscowość na trasie z Wólki Plebańskiej do Witoroża, położona wśród pól i lasów, niezbyt liczna ale mająca perspektywy na dalszy rozwój z racji bliskości miasta - już pojawiło się kilku inwestorów budujących tu swoje domy - zyskała w tegorocznym budżecie 300.000 zł. Są to pieniądze przeznaczone na budowę odcinka głównej drogi przez centrum miejscowości.

O ile trasa Wólka Plebańska – Witoroż to droga powiatowa łącząca Gminę Drelów z miastem Biała Podlaska o tyle przebiega ona łukiem poza główną część miejscowości i zwartą zabudową. Tu komunikację zapewniają drogi gminne nr 251 i 252. Jedna z nich uzyskała już asfalt w latach minionych, to 150 metrów dobrej, twardej, nowej nawierzchni jako zjazd z drogi powiatowej na wysokości samego centrum Młyńca. Dziś, po decyzji radnych jednogłośnie popierających zmiany w budżecie Gminy Biała Podlaska zaproponowane przez wójta Wiesława Panasiuka, może ruszać budowa odcinak około 450 metrowego z perspektywą dalszych 200 metrów tworzących całą trasę przez Młyniec.

Wsparcie Gminy Biała Podlaska, wyasygnowanie nie małej w złotówkach bo trzystutysięcznej kwoty dało bodziec mieszkańcom. Radny Stefan Śledź poinformował na sesji, że sami aby przyśpieszyć pracę i zmniejszyć koszty prac przygotowawczych aby być może w ten sposób oszczędzić pieniądze na dodatkowe metry utwardzenia nowej drogi, przystąpili samoczynnie do prac porządkowych i karczowniczych. Wycięto krzaki i samosiejki porastające pas drogowy. Usunięto część starych ogrodzeń drewnianych i płotów kolidujących z przebiegiem pasa drogowego. Droga jest typowo wiejska, gruntowa.

Z drobną pomocą sprzętową polegającą na sprawniejszym karczowaniu i usuwaniu korzeni drzew mieszkańcy Młyńca sami są wstanie przygotować drogę do wkroczenia drogowców pod zaawansowane i specjalistyczne prace. Czyn społeczny mieszkańców Młyńca nie tylko zaoszczędzi część środków które przeznaczone zostać mogą na zwiększenie budowanego od podstaw odcinka ale też o kilka dni skrócą planowane prace.

Dodajmy, że miejscowość budowę dróg na swoim terenie rok rocznie wspiera pieniędzmi z Funduszu Sołeckiego. Tak jest i w br. Nie są to kwoty duże, w granicach 12 – 13 tysięcy złotych. Pozwoliło to jednak na wykonanie prac dokumentacyjnych i projektowych.

Sesja Rady Gminy do obejrzenia 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Galeria:

Autor zdjęć:
Mariusz Maksymiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama