Reklama

Niespodzianki bialskich lekkoatletów podczas mitingu w Lublinie

Wreszcie! Po długim oczekiwaniu od udanego sezonu halowego, bialscy lekkoatleci wystartowali w II Mityngu LOZLA, który został rozegrany w dniu 7 sierpnia na stadionie MOSiR-u w Lublinie.

Ogromną niespodziankę podczas ww. zawodów na otwarcie sezonu letniego sprawił Piotrek Jaroszkiewicz, 16-letni skoczek wzwyż z bialskiego AZS-AWF, który podczas konkursu poprawił swój rekord życiowy aż o 16cm zajmując trzecie miejsce w konkursie i pokonując poprzeczkę zawieszoną na wysokości 198cm! To aktualnie trzeci wynik w Polsce w kat. juniorów młodszych i pierwszy spośród rocznika 2004. Konkurs skoku wzwyż wygrał o 2 lata starszy Jakub Hołub z lubelskiego AZS-UMCS Lublin z wyn. 207cm. Z tym samym wynikiem (207cm) na 2 miejscu uplasował się bialczanin – Bartłomiej Bedeniczuk, tegoroczny brązowy medalista Halowych Mistrzostw Polski Seniorów.

Bardzo mocno był obsadzony konkurs w skoku w dal mężczyzn w którym wystąpiło po raz pierwszy w sezonie kilku skoczków z bialskiego AZS-AWF. W konkursie zwyciężył Mateusz Różański z KU AZS PWSZ Tarnów (Halowy Mistrz Polski Seniorów) z bardzo dobrym wynikiem – 7,79m zaledwie o 1cm gorszym od swojego rekordu życiowego.

Po 2-tygodniowej przerwie w treningach spowodowanej koniecznością zaliczenia obozu letniego studentów I roku AWF, dużą niewiadomą były dyspozycje Piotrka Tarkowskiego, który przypomnijmy zdobył srebrny medal w Halowych Mistrzostwach Seniorów skacząc na odległość 7,77m i uległ tylko 3cm wspomnianemu wyżej M. Różańskiemu. Tym razem Piotrek w swoim pierwszym starcie uzyskał niezły wynik skacząc – 7,52m, zajmując 2 miejsce w konkursie. Piąte miejsce w konkursie zajął kolejny reprezentant Białej Podlaskiej – Damian Czarnocki uzyskując wynik -6,99m (rek.życ.) Siódme miejsce w konkursie z rek. życiowym (o 18cm) z wynikiem 6,81m zajął tegoroczny Halowy Mistrz Polski Juniorów mł. 17-letni Jacek Gryta z AZS-AWF Biała Podl. a miejsce 9 jego klubowy rówieśnik Kuba Przemski, który mając problemy z rozbiegiem uzyskał wynik 6,19m (r.życ.).

Trenujący z grupą bialskich skoczków, a startujący tym razem w skoku w dal trójskoczek z AZS UMCS Lublin – Bartosz Leszczuk również poprawił rekord życiowy skacząc na odległość 6,88m. i zajął w konkursie 6 miejsce.

Skok w dal kobiet wygrała Katarzyna Bargielska (ubiegłoroczna Młodzieżowa Mistrzyni Polski) z dobrym wynikiem – 5,90m przed Agatą Stypułkowska – 5,52m. Obydwie reprezentują KS AZS-AWF Biała Podl. Czwarte miejsce w tej konkurencji z wyn.5,20m zajęła 17-letnia zawodniczka Agrosu Zamość – trójskoczkini Kinga Staszczuk, przebywająca aktualnie w Białej Podlaskiej na zgrupowaniu Zaplecza Kadry Narodowej. W swojej koronnej konkurencji tydzień temu w Zamościu, uzyskała wynik 11,72m i przewodzi tabelom w naszym kraju.

Nie mieli tym razem szczęścia sprinterzy. Przeciwny wiatr wiejący w twarz na 100m, uniemożliwił uzyskanie dobrych rezultatów. Nasi sprinterzy wystąpili tym razem na 200m. Musiej Karol uzyskał wynik przy przeciwnym wietrze -1,5m/sek. rezultat – 22,34sek, a Bartosz Litwinek (wiatr -1,1m/sek) czas 24,40sek. Obydwaj trenują pod opieką trenera Stanisława Kędry.

Kolejny start naszych lekkoatletów odbędzie się 15 sierpnia w Białej Podlaskiej. Początek zawodów godz.14.00 (młot K). Skok w dal mężczyzn z Wicemistrzem Polski Seniorów – Piotrkiem Tarkowskim w roli głównej, rozpoczyna cykl pozostałych konkurencji o godz.16.00.  Zapraszamy miłośników Królowej Sportu. Wstęp wolny.Przypominamy o zabraniu ze sobą maseczek!!!

materiał: KS AZS-AWF Biała Podlaska
tekst i zdjęcia: Tadeusz Makaruk
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama