Reklama

Wspólne sprzątanie plaży na Międzyrzeckich Jeziorkach (film) (galeria)

Jeszcze dziś wypowiedź zastępcy burmistrza Pawła Łysańczuka na temat akcji. Dziś właśnie, 8 sierpnia, w Międzyrzecu Podlaskim odbyła się kolejna akcja sprzątania organizowane przez miasto. Tym razem sprzątano śmieci z plaży i jej okolicy na Międzyrzeckich Jeziorkach.

https://www.facebook.com/radiobiper/videos/350531385953450

Staramy się edukować i uczulać. Wypoczynek wśród śmieci nie jest zbyt przyjemny. Wiele osób wie jak się zachować i zna podstawową zasadę dbania o czystość wokół siebie i po sobie. Niestety, jak pokazał finał naszej akcji, bardzo dużo jeszcze jako społeczeństwo musimy się nauczyć. – mówi zastępca burmistrza.

Nie tak dawno otwarte zostało w Międzyrzecu Podlaskim nowe centrum rekreacji, co wiąże się ze wzmożonym ruchem turystycznym i niestety – większa ilością śmieci. Akcja jest stanowczym NIE dla zaśmiecania środowiska – rujnowania wspólnego dobra – napisali organizatorzy na stronie wydarzenia zamieszczonego na Facebooku.

Zbiórka wolontariuszy odbyła się przy budce ratownika o godz. 9:00. Sprzątanie trwało kilka godziny, a każdy pracuś otrzymał niespodziankę. W sumie w akcji wzięło udział około 20 osób. Efekt: pełna przyczepka zebranych odpadów!

 

 

 

materiał: Radio Biper Międzyrzec Podlaski
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Galeria:

Autor zdjęć:
Mariusz Maksymiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama