Reklama

Kryminałki: Nie zauważył jadącego przed nim rowerzysty

Policjanci ustalają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj po południu na ul. Kosynierów w Białej Podlaskiej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem ciężarowym 34-latek najechał na jadącego przed nim rowerzystę. W wyniku zdarzenia cyklista doznał obrażeń ciała. Apelujemy o rozwagę na drodze, przypominając, że niechronieni uczestnicy ruchu drogowego są szczególnie narażeni na dotkliwe skutki zdarzeń drogowych.

Do wypadku doszło wczoraj po godz. 13:00 na ul. Kosynierów w Białej Podlaskiej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem ciężarowym marki Mercedes najechał na tył poprzedzającego go roweru. Samochodem kierował 34-letni mieszkaniec powiatu siedleckiego. Jednośladem kierował 37-latek z Białej Podlaskiej. W wyniku zdarzenia mężczyzna doznał obrażeń ciała i przewieziony został do szpitala.

W chwili wypadku kierujący pojazdami byli trzeźwy. Potwierdziło to przeprowadzone przez mundurowych badanie. Podczas rozmowy z funkcjonariuszami 34-letni kierowca ciężarówki przyznał, że w trakcie jazdy schylił się po rękawiczkę która upadła mu pod nogi i nie zauważył rowerzysty.

Policjanci ustalają okoliczności zdarzenia oraz apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze. Przypominając, że rowerzyści obok motorowerzystów i pieszych to tzw. ”niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”, którzy narażeni są najbardziej na tragiczne skutki zdarzeń drogowych. Przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i podstawowe zasady bezpieczeństwa z pewnością wystarczą, by uniknąć tragedii na drodze.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama