Reklama

Biała Podlaska: Leje się asfalt na Warszawskiej

Tre-Drom Biała Podlaska przystąpił do ostatnich prac przy budowie II etapu ulicy Warszawskiej. Rozściełacze, w pewnym momencie trzy pracujące jednocześnie na najszerszym odcinku ulicy, ruszyły od skrzyżowania z ulica Kopernika w kierunku na ulicę Makaruka i Pokoju. Sukcesywnie przez kilka najbliższych dni zamykane były dojazdy, poszczególne skrzyżowania i odcinki Warszawskiej. Dziś planowy ostatni dzień utrudnień!

Uwaga! Etapowe zamknięcia odcinków ul. Warszawskiej <<==>> LINK 

Oprócz ostatniej warstwy asfaltu, ekipy Tre-Dromu przebudowują wlot w skrzyżowanie z ulicą Kopernika. Postanowiono po konsultacjach wykorzystać jeszcze moment zamknięcia ulicy aby poszerzyć wjazd dla wygody kierowców komunikacji miejskiej. Dodatkowe metry prawoskrętu wyłożone zostaną granitową kostką brukową. Pozwoli to wyeliminować konieczność najazdu tylnymi osiami na krawężniki i chodniki. Takich dodatkowych poprawek podczas wykonywania prac było więcej.

Projektanci nie zawsze popisywali się wyobraźnią a dodatkowo już prowadzone prace ziemne w terenie i powstające zarysy przebiegu ulic, skrzyżowań, umiejscowienia wysp czy przebiegu przejść dla pieszych na bieżąco praktycznie umożliwiały korekty i wprowadzanie dodatkowych rozwiązań ułatwiających potem korzystanie zarówno kierowcom jak i osobom pieszym z podróżowania ulicą Warszawską.

Do wykonania po zakończeniu prac z dywanikiem asfaltowym dodatkowo wzmacnianym grysem kamiennym zostanie oznakowanie pionowe i poziome, usytuowanie i uruchomienie przystanków i uporządkowanie ostateczne terenu.

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama