Reklama

Znamy listę zgłoszonych projektów w ramach Budżetu Obywatelskiego

Urząd Miasta w Białej Podlaskiej poinformował dziś o zakwalifikowaniu 20 projektów zgłoszonych do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego. Na liście znalazł się m.in. projekt budowy ścieżki rowerowej przy ul. Akademickiej, modernizacja chodnika przy ul. Na skarpie, naukowy plac zabaw w "Zofii lesie", mural i izba pamięci "Historia Bialskiego Lotnictwa" oraz budowa skateparku przy ul. Świerkowej. 

W tym roku projekty podzielono na dwie kategorie: „mały inwestycyjny” i „duży inwestycyjny”. Pula środków na realizację działań wynosi 1,8 mln zł. Z czego 1,2 mln zł przeznaczonych będzie na realizację „małych projektów” a pozostała kwota 600 tys. zł na „duży projekt”. W ramach dużego projektu na listę trafiły cztery propozycje działań. Pierwsza pn. „Poprawa infrastruktury na osiedlach wielorodzinnych na terenie miasta” (w obrębie ulic: Artyleryjskiej, Spółdzielczej, Na Skarpie, Piaskowej). Druga pn. „Aktywna Biała, streetball, workout park, golbox boisko dla najmłodszych” (ul. Na Skarpie). Trzecia pn. „Skatepark przy ul. Świerkowej”. Czwarta propozycja pn. „Budowa ścieżki rowerowej przy ul. Akademickiej”. Pozostałe 16 projektów dotyczy „małych inwestycji”. Pełna lista poniżej. 

Zespół ds. budżetu obywatelskiego negatywnie ocenił natomiast 6 zgłoszonych projektów. Lista poniżej.

Przewidziana jest procedura odwoławcza od tej decyzji w dniach od 6 do 12 sierpnia. Rozpatrywanie złożonych odwołań potrwa do 20 sierpnia. 

Przypominamy, że głosowanie nad wyborem projektów do realizacji potrwa od 28 sierpnia do 7 września. Głosować będzie można metodą tradycyjną – na kartach do głosowania (do 7 września) oraz przez głosowanie internetowe (do 10 września). Karty papierowe można będzie składać w specjalnie do tego przeznaczonych skrzynkach podawczych, które będą się znajdowały przed wejściem do Urzędu Miasta od ulicy Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Realizacja projektów, które zdobędą największą liczbę głosów odbędzie się w 2021 roku.

 

źródło: UM w Białej Podlaskiej

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Jest 1 komentarz do tego artykułu.

 1. Biała Podlaska i region
  bp24.pl
  pulsmiasta.tv
  radiobiper.info
  podlasianin.com.pl
  slowopodlasia.pl
  tygodnikpodlaski.pl
  bialskieforum.pl
  kurierlubelski.pl/wiadomosci/biala-podlaska
  biala.24wspolnota.pl
  bialanews.pl
  bialapodlaska.pl
  podlasie24.pl/miasto-biala-podlaska.html
  dziennikwschodni.pl/biala-podlaska
  youtube.com/channel/UCao75PjQ7bX8fU7-7-zVj7w/videos
  youtube.com/user/bialaTV/videos
  youtube.com/user/pulsmiastaTV/videos
  bialapodlaska.myoptimus.com/

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama