Reklama

Zbiórka dla pogorzelców z Janowa Podlaskiego

W nocy z 11/12 lipca 2020 roku w Janowie Podlaskim spłonął niemal doszczętnie dom Pani Teresy oraz jej dwóch synów. Dom był praktycznie całym ich majątkiem. Utrata dachu nad głową stanowi dla rodziny duży problem, z którym sami sobie w żaden sposób nie poradzą. Można pomóc, wpłacając nawet drobną kwotę na portalu zrzutka.pl na odbudowę domu.

W ubiegłym roku drewniany dom został ocieplony, a na początku 2020 roku otrzymał nowy dach. Remonty zostały przeprowadzone za wszystkie oszczędności, jakie posiadała rodzina. W efekcie pożaru członkowie rodziny zostali z niczym. Bez domu, pieniędzy, ubrań na zmianę. Ze zgliszczy udało się uratować jedynie kilka rodzinnych pamiątek i przedmiotów codziennego użytku.  Na domiar złego jeden z synów Pani Teresy został poparzony i znalazł się w szpitalu na OIOM-ie. Źródłem utrzymania całej rodziny jest obecnie jedna pensja oraz zarobione pieniądze z prac dorywczych. 

Pogorzelcy obecnie przebywają w lokalu socjalnym. Dzięki wsparciu Urzędu Gminy, Ośrodka Pomocy Społecznej, Caritasu, ludzi dobrej woli, sąsiadów, rodziny i znajomych udało się niemal błyskawicznie wyposażyć rodzinę w najpotrzebniejsze rzeczy, typu ubrania, sprzęt AGD, meble itd.

Celem „zrzutki” jest zebranie środków na odbudowę domu, do którego rodzina mogłaby się przenieść z lokalu socjalnego. Jeśli chcesz pomóc tej społecznej inicjatywie, wpłać ile możesz. Liczy się dosłownie każda złotówka. Wszystkie środki trafiają bezpośrednio na konto Pani Teresy Kostrubiec i zostaną przez nią przeznaczone na rozbiórkę pozostałości po spalonym domu oraz na budowę nowego, tym razem murowanego domu.

Zbiórka jest inicjatywą społeczną podjętą przez znajomych rodziny.

>>> LINK DO ZBIÓRKI <<<

źródło/ zdjęcia: Wojciech Maciela

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Jest 6 komentarzy do tego artykułu.

    1. Janowianka szkoda że jesteś wyszczekana z anonima. Bo ujawnić się nie masz odwagi bo jesteś zbyt bojaźliwą osobą.

    2. Janowianka… Moze i ma.. A pani zazdrości bo pani uboganawet w słownictwo (tyle błędów zrobić w jednym zdaniu) i w rozum.. ( taki komentarz pani nie namiejscu) co ma pani do Teresy siostry to do niej pisać a nie tu. Pozdrawiam panią A. J.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama