Reklama

Reklama

Kryminałki: Nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu motorowerzyście

Policjanci ustalają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj po południu na ul. Sidorskiej w Białej Podlaskiej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 73-latek kierujący osobowym VW-em, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu motorowerzyście. Kierowca jednośladu z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Apelujemy o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze przypominając, że "niechronieni uczestnicy ruchu drogowego" są najbardziej narażeni na tragiczne skutki zdarzeń drogowych.

Posłuchaj ważnego spotu:

Do zdarzenia doszło wczoraj po godz. 14:00 na ul. Sidorskiej w Białej Podlaskiej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym marki VW, 73-letni mieszkaniec Janowa Podlaskiego, włączając się do ruchu, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu motorowerzyście doprowadzając do zderzenia. Jednośladem kierował 42-letni mieszkaniec gm. Biała Podlaska. W wyniku zdarzenia mężczyzna doznał obrażeń ciała i przewieziony został do szpitala. W chwili zdarzenia kierujący pojazdami byli trzeźwi, co potwierdziło przeprowadzone przez mundurowych badanie.

Policjanci ustalają wszystkie okoliczności zdarzenia oraz apelują o rozwagę na drodze Przypominając, że motorowerzyści obok rowerzystów i pieszych to tzw. ”niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”, którzy narażeni są najbardziej na tragiczne skutki zdarzeń drogowych. Przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i podstawowe zasady bezpieczeństwa z pewnością wystarczą, by uniknąć tragedii na drodze.


materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama