Reklama

Badania przesiewowe na Covid-19 w Białej Podlaskiej

Wczoraj, tj. 4 sierpnia br. 2 mobilne zespoły wymazowe Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej realizowały na zlecenie Sanepidu zadanie pobierania wymazów w Białej Podlaskiej. W najbliższych dniach zadanie to będzie kontynuowane.

Lubelscy Terytorialsi wspierają działania Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie od pierwszych dni walki z koronawirusem. – mówi kpt. Damian Stanula, oficer prasowy 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Pobieraniem wymazów terytorialsi zajmują się od połowy kwietnia br.. Wczoraj wymazy pobrano od około stu osób. Nie obyło się bez nerwów. Badani zmuszeni byli czekać w sporej kolejce. Dodatkowo ustawiające się w ogonku auta blokowały wjazd i wyjazd z parkingu przy Janowskiej w okolicach cmentarza parafialnego.

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Są 2 komentarze do tego artykułu.

  1. A po co jakieś fałszywie pozytywne testy? Na co te testy? Nie rozumiem. A na katar bezobjawowych też macie testy. Chcę wiedzieć czy będę go miał

    1. Jakie fałszywe?? Ty się lecz psychicznie facet. Właśnie przez takich jak ty koronawirus się rozpowszechnia bo tacy jak ty nie wierzą że zagrożenie jest realne. Idź kurna nad jezioro, plażę zarażać inne takie tępe osoby które nie potrafią zachować odstępu 2 metrów i używania maseczek. Przynajmniej takie tępe ludzie jak ty wymrą i zostaną tylko najmądrzejsi.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama