Reklama

Wieści z Unii: EU4Health warte 9,4 mld euro

Komisja Europejska zaproponowała nowy program zdrowotny EU4Health na okres 2021–2027. Przyczyni się on do poprawy stanu zdrowia mieszkańców UE, odporności systemów opieki zdrowotnej i promowania innowacji w sektorze zdrowia. EU4Health wypełni także luki ujawnione w wyniku kryzysu COVID-19 i zapewni, że systemy opieki zdrowotnej w UE będą w stanie stawić czoła nowym i przyszłym zagrożeniom.

Stella Kyriakides, komisarz ds. zdrowia i bezpieczeństwa żywności, powiedziała: – Dzięki pakietowi naprawczemu i zmienionemu budżetowi UE na następne siedem lat, przedstawiliśmy strategiczną wizję, której celem jest sprostanie zarówno dzisiejszej sytuacji, jak i przyszłym wyzwaniom. W ramach tego pakietu, nowy program EU4Health będzie stanowił prawdziwy przełom i zmianę paradygmatu w podejściu UE do zdrowia oraz będzie wyraźnym sygnałem, że zdrowie naszych obywateli jest dla nas priorytetem, bardziej niż kiedykolwiek.

Dzięki programowi EU4Health, UE będzie teraz mogła lepiej radzić sobie z transgranicznymi zagrożeniami dla zdrowia, zapewniać dostępność przystępnych cenowo leków oraz wzmacniać nasze systemy opieki zdrowotnej.

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama