Reklama

Miasto przyjęło 27 projektów do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego. Wkrótce głosowanie

Prezydent miasta wraz z zespołem do spraw Budżetu Obywatelskiego kończą etap oceniania projektów składanych przez bialczan. Do Urzędu Miasta wpłynęło łącznie 27 wniosków. Wśród tegorocznych projektów dominują te, które przewidują tworzenie nowych miejsc rekreacji, inwestycji związanych z miejską infrastrukturą - ścieżek rowerowych. 

Nabór wniosków trwał do 17 lipca. Lista zaakceptowanych projektów zostanie opublikowana 5 sierpnia na stronach internetowych Urzędu Miasta Biała Podlaska. Przewidziana jest procedura odwoławcza w dniach od 6 do 12 sierpnia. Rozpatrywanie odwołań potrwa do 20 sierpnia. 

W tym roku miasto na Budżet Obywatelski zarezerwowało w budżecie 1 800 000 zł, jest to o 200 tys. więcej w porównaniu z rokiem ubiegłym. Najwięcej środków (1 200 000 zł) przeznaczonych będzie na realizację małych projektów, tj. takich, których koszt realizacji mieści się w kwocie od 50 do 300 tysięcy zł. –  Wśród już zrealizowanych projektów w ramach Budżetu Obywatelskiego – z lat wcześniejszych – powstał m.in. pumptrack i plac zabaw przy ulicy Świerkowej, fantastyczne miejsce do akrobacji – i nie pominę tej okazji, by przypomnieć o niezbędności kasków i ochraniaczy. To także siłownia i plac zabaw w sąsiedztwie II LO im. Emilii Plater. Właśnie jako projekt z Budżetu Obywatelskiego powstał także plac zabaw przy ul. Rewakowicza – tam mamy duże osiedle domów jednorodzinnych – boisko ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Janowskiej czy chodnik na ul. Łukaszyńskiej. Właśnie rozpoczynamy przebudowę ulicy Stefana Batorego, przy której rozrasta się nowe osiedle. Niedawno także przekazałem plac budowy pod wnioskowaną przez mieszkańców inwestycję budowy placu upamiętniającego ofiary pacyfikacji Sielczyka, to jedna z „dzielnic” Białej Podlaskiej  – mówi prezydent miasta Michał Litwiniuk.

600 tys. zł przeznaczonych będzie natomiast na realizację dużego projektu, który jest zadaniem inwestycyjnym. – Satysfakcjonujące jest dla mnie, że takie właśnie zgłaszane potrzeby są spójne z głównym kierunkiem inwestycji miejskich. Oznacza to, że jako samorząd i wspólnota społeczna dobrze się rozumiemy i współdziałamy w tym, by Biała Podlaska stawała się taką miejską przestrzenią, w której żyje nam się po prostu dobrze – podkreśla prezydent.

Głosowanie nad wyborem projektów do realizacji potrwa od 28 sierpnia do 7 września. Głosować będzie można metodą tradycyjną – na kartach do głosowania (do 7 września) oraz przez głosowanie internetowe (do 10 września). Karty papierowe można będzie składać w specjalnie do tego przeznaczonych skrzynkach podawczych, które będą się znajdowały przed wejściem do Urzędu Miasta od ulicy Marszałka Józefa Piłsudskiego.

– Budżet Obywatelski jest bardzo ważnym narzędziem rozwoju lokalnego, które wspiera zaangażowanie mieszkańców w sprawy samorządowe. Uczestnicząc w Budżecie Obywatelskim, przygotowując swoje projekty, mieszkańcy włączają się w rozwój miasta. Te projekty pokazują też, jak szeroki jest wachlarz obywatelskich pomysłów. Budżet Obywatelski jest częścią, bardzo istotnego przecież, społecznego dialogu. Mieszkańcy pokazują, czego potrzebują, by jakość ich codziennego życia była jeszcze lepsza – podsumowuje prezydent miasta.

źródło / zdjęcie: UM w Białej Podlaskiej

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama