Reklama

Powiat odda drogę przez gęsty las….

Sporo nieruchomości w zasobach Powiatu Bialskiego zupełnie samorządowi nie jest potrzebnych. To dobroci jakie stały się własnością Powiatu jeszcze podczas szybkiej reformy samorządowej w 1999 roku. Rady Powiatu w Białej Podlaskiej stała się m.in. posiadaczem działek wytyczających drogi wśród gęstych lasów na terenie Gminy Zalesie. To okolice terminali Podsędków i Kowalewo. Na najbliższej sesji Rada Powiatu podejmie uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na dokonanie darowizny ww. nieruchomości na rzecz Lasów Państwowych.

Rada Powiatu podejmie decyzje co do przekazania w drodze darowizny na rzecz Skarbu Państwa – Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasów Państwowych Nadleśnictwo Chotyłów nieruchomości stanowiącej własność Powiatu Bialskiego o pow.1,6711 ha położonej w gminie Zalesie. Zbycie nieruchomości nastąpić ma z przeznaczeniem na cel publiczny tj. regulację stanu prawnego dróg położonych w granicach gruntów leśnych.

W danym temacie Nadleśniczy Nadleśnictwa Chotyłów zwrócił się do Zarządu Powiatu w Białej Podlaskiej z wnioskiem o nieodpłatne przekazanie na rzecz Nadleśnictwa część wymienionej nieruchomości drogowej stanowiącej własność Powiatu Bialskiego i przekazanej w trwały zarząd Zarządowi Dróg Powiatowych w Białej Podlaskiej.

Następnie z działki tej wydzielono geodezyjnie część, która faktycznie stanowi drogę powiatową Nr 1135L a pozostała część ma powierzchnię 1,6711 ha. Decyzją Zarządu Powiatu w Białej Podlaskiej z czerwca br. został wygaszony trwały zarząd ZDP w stosunku do omawianej działki i wróciła do powiatowego zasobu nieruchomości.

Wobec powyższego oraz faktu, że działka stanowi faktycznie drogę leśną położoną wewnątrz kompleksu Nadleśnictwa Chotyłów i jest wykorzystywana na jego potrzeby, wniosek Nadleśnictwa Chotyłów zasługuje na uwzględnienie – czytamy w uzasadnieniu uchwały.

materiał: Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej
tekst: Leszek Niedaleki
mapka: opracowanie powiatu, Małgorzata Ostrowska Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama