Reklama

Webmaster, czyli architekt stron internetowych. Poznaj tajniki zawodu

Jak wiadomo webmaster to po prostu "mistrz sieci", a dokładnie architekt stron internetowych. Osoby, które znają zasady tworzenia stron, a przede wszystkim kodowanie w języku html są bardzo pożądane przez firmy branży IT, które mają wiele zleceń, tworzenia, rozszerzania i administrowania stronami internetowymi. Aby strona działała bez zarzutu musi mieć odpowiednią konstrukcję, dlatego potrzebny jest odpowiedni specjalista, który zna się na rzeczy. Webmaster zarabia całkiem spore pieniądze, zwykle znacznie przewyższające średnią krajową i może pracować nie tylko w firmie, ale również na własny rachunek. Czy potrzeba jeszcze większej rekomendacji?

Webmaster – co powinieneś umieć, jak się zaprezentować?
Starając się o pracę webmastera trzeba odpowiednio zaprezentować się potencjalnemu pracodawcy. Potrzebne zatem będzie portfolio zawierające screeny wykonanych stron, a także odnośniki do nich. Dzięki temu pracodawca będzie od razu znał doświadczenie kandydata. Wbrew pozorom jest to najważniejszy czynnik, gdyż pokazuje umiejętność przełożenia wiedzy teoretycznej na praktykę. Oczywiście są pracodawcy, którzy zwracają uwagę na samym początku na wykształcenie, dlatego z pewnością warto mieć ukończone studia z zakresu informatyki, chyba, że uda Ci się aplikować o pracę dzięki czyjejś rekomendacji. Niewątpliwie bardzo istotne znaczenie będzie miała znajomość języka HTML, JAVA, czy SQL. To właściwie niezbędnik. Mile widziany jest jak najszerszy „repertuar” kodowania.

Webmaster – dlaczego warto podjąć tę pracę?
Podejmując pracę webmastera możesz liczyć na elastyczne godziny pracy. Oczywiście zawsze obowiązuje Cię pewien deadline dotyczący danego zlecenia. Jednak często wiele firm większy nacisk kładzie na dokładność wykonanego zadania. W końcu odpowiednie skonstruowanie i zabezpieczenie strony, włącznie z wykonaniem grafiki nie jest kwestią minut czy dni, ale często tygodni, zwłaszcza, że klient może zgłaszać swoje uwagi. Oczywiście większa presja czasu czeka Cię przy zatrudnieniu w firmie. Freelancerzy mogą bardziej elastycznie nim zarządzać, jednak tutaj pozostaje kwestia samodzielnego szukania potencjalnych klientów zainteresowanych Twoimi usługami, przynajmniej do momentu, kiedy wyrobisz sobie odpowiednią renomę. Zatem od Ciebie zależy jaka praca bardziej Ci odpowiada. Oferty pracy dla webmasterów dostępne są na portalach takich jak Pracuj.pl.

materiał: Grupa Pracuj Sp. z o.o.
tekst: Magdalena Szczepkowska Promocja Online
grafika: htt:pjob-webmaster.pl
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama