Reklama

Trener personalny – jakie jest zapotrzebowanie na takich specjalistów?

Często byli sportowcy, a także absolwenci wychowania fizycznego, którzy nie decydują się na nauczanie w szkolę ani trenowanie w konkretnej dyscyplinie wybierają zawód trenera personalnego. Mają już odpowiednie przygotowanie fizyczne, które muszą jedynie podtrzymywać. Mają również przygotowanie merytoryczne i wiedzę na temat tego, jak powinien wyglądać efektywny trening. Warto zatem zastanowić się jakie jest zapotrzebowanie na takich specjalistów i czy warto podjąć taką pracę?

Trener personalny – charakterystyka profesji
Każdy trener personalny powinien charakteryzować się doskonałą kondycją fizyczną. Musi przy tym znać podstawy anatomii, a przede wszystkim funkcjonowania mięśni i stawów, jak również na temat kontroli oddechu przy wysiłku czy efektywnego odpoczywania pomiędzy poszczególnymi seriami ćwiczeń. Wiedzę taką może czerpać z ukończonych studiów, ale również kursu, gdyż nic nie stoi na przeszkodzie, by wykonywać ten zawód jedynie po przeszkoleniu. Warto zwrócić uwagę na fakt, że trener personalny musi mieć również szeroką wiedzę z zakresu dietetyki. Bowiem dieta i aktywność fizyczna zawsze muszą iść w parze. Istotne znaczenie ma również znajomość charakterystyki poszczególnych jednostek chorobowych i umiejętność dobierania odpowiednich obciążeń oraz określonych ćwiczeń do danego klienta.

Trener personalny – czy jest poszukiwany na rynku pracy?
Coraz więcej osób korzysta z usług trenerów personalnych, a możliwość zapisania się na lekcje oferują już nie tylko osoby prowadzące własną działalność, ale również zatrudniające trenerów personalnych siłownie, czy też kluby fitness. Dzięki temu osoby posiadające takowe uprawnienia mogą również przeglądać oferty pracy na portalach branżowych czy stronach internetowych firm. Oczywiście trenerzy personalni mogą pracować również w ramach umów cywilnoprawnych. Konsekwencją pracy na czyjś rachunek jest zwykle próba podjęcia własnej działalności. W tej branży ze względu na coraz większe zainteresowanie nawet laików sportem w aktywnej formie zdecydowanie warto spróbować swoich sił. Aby być zauważonym trener personalny musi oczywiście prowadzić aktywny marketing. Konieczna jest własna strona internetowa lub blog z zamieszczanymi ćwiczeniami i poradami, a także kanał na portalu społecznościowym. Praca również na tym polu może przynieść profit

materiał: Grupa Pracuj Sp. z o.o.
tekst: Magdalena Szczepkowska Promocja Online
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama