Reklama

Pracownia „Piksel” w BCK to świetne miejsce dla zdolnych i kreatywnych dzieci (zaproszenie)

Bialskie Centrum Kultury to miejsce stworzone z myślą o kreatywnym, twórczym rozwoju dzieci i młodzieży. Tworzy je wspaniała kadra instruktorów i pedagogów pielęgnując wrażliwość artystyczną swoich uczniów.

– Od niespełna 1,5 roku w BCK działa nowa forma Pracownia Grafiki Komputerowej „PIKSEL”. Pracownia została wyposażona w 10 stanowisk komputerowych na które otrzymaliśmy środki z Urzędu Miasta Biała Podlaska a w lutym tego roku otworzyliśmy również Galerię Sztuki Dziecka aby doceniać i eksponować wspaniałe prace dzieci z naszego miasta – informuje dyrektor BCK Zbigniew Kapela.

– W „Pikselu” dzieci uczą się korzystać z komputera jako narzędzia do tworzenia obrazów cyfrowych i filmu animowanego. Zajęcia wyrabiają twórcze spojrzenie na świat, dając wiele radości z tworzenia – opowiada instruktor pracowni Pani Lilla Wielgan-Michaluk.

Pomimo krótkiego czasu funkcjonowania Pracownia Grafiki Komputerowej „PIKSEL”, odniosła już sporo sukcesów artystycznych w konkursach międzynarodowych i ogólnopolskich tak jak: Biennale Twórczości Dzieci i Młodzieży XVI Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Marc Chagall – Błękitna Podroż”, Ogólnopolski Konkurs Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży Niebo w Kolorze – Spotkanie z Zorzą Polarną”, Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Hej, przygodo!”, Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci i Młodzieży „Sztuka Smaku – Kuchnia Artystyczna”, VII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Zabierz mnie tam wyobraźnią – Moje jedyne marzenie”. Również filmy animowane tworzone przez dzieci w Pracowni „PIKSEL” znalazły się w Ogólnopolskim Przeglądzie Filmów Animowanych Tworzonych przez Dzieci “Oko Kalejdoskopu”, unikalnej polskiej panoramie dziecięcej twórczości. Dzieci i młodzież, która chce rozwijać swoje artystyczne zainteresowania zapraszamy od września na nowy sezon artystyczny do Pracowni „Piksel”. Zajęcia odbywać się będą dwa razy w tygodniu dla dwóch grup wiekowych: I grupa wiekowa 8-10 lat, II grupa wiekowa 10 lat wzwyż. Zajęcia prowadzi mgr sztuki Lilla Wielgan-Michaluk.

materiał: Bielskie Centrum Kultury
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama