Reklama

Funkcjonariusze NOSG zatrzymali Audi A7 oraz zestaw ciężarowy o łącznej wartości 270 tysięcy złotych

19 lipca br., na terenie drogowego przejścia granicznego w Dorohusku, na kierunku wyjazdowym z Polski, zatrzymano obywatela Ukrainy. Mężczyzna usiłował wywieźć z Polski, samochód marki Audi A7 (rok produkcji 2015), o szacunkowej wartości 150 tys. zł. Jak ustalili funkcjonariusze, pojazd ten był poszukiwany jako utracony na terytorium Wielkiej Brytanii.

Po zakończeniu prowadzonych przez funkcjonariuszy Placówki SG w Dorohusku czynności procesowych samochód trafił na służbowy parking, zaś jego kierowca został zwolniony.

Natomiast dziś w godzinach porannych, tym razem na terenie drogowego przejścia granicznego w Kukurykach odzyskano zestaw ciężarowy Mercedes z naczepą Krone (rok produkcji 2012). Pojazdem próbował wjechać do Polski obywatel Rosji. Podczas prowadzonych czynności kontrolnych, funkcjonariusze SG z Placówki w Terespolu ustalili, iż pojazd z naczepą jest poszukiwany jako utracony na terytorium Rosji.

Obywatela Rosji oraz odzyskany zestaw ciężarowy przekazano do dalszych czynności funkcjonariuszom Policji w Terespolu.

Od początku roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej odzyskali ponad 120 pojazdów pochodzących z kradzieży o łącznej wartości ponad 6 mln złotych.

 

tekst / zdjęcia: por. SG Dariusz Sienicki, Rzecznik Prasowy Komendanta NOSG

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama