Reklama

Bialski II Rajd Strażacki (film) (galeria)

W zdrowym ciele zdrowy duch. Z inicjatywy druhów OSP ze Sławacinka Starego w słoneczną niedzielę 19 lipca odbył się drugi Strażacki Rajd Rowerowy, którego trasa wiodła przez dwie gminy (Biała Podlaska ii Międzyrzec Podlaski).

Nasz rajd był otwarty dla wszystkich amatorów rekreacji w plenerze, nie tylko strażaków. Na starcie przed remizą w Sławacinku Starym stawiło się 80 osób w różnym wieku, w tym także mieszkaniec Siedlec. Trasa długości 47 kilometrów prowadziła przez: Sławacinek Stary, Porosiuki, Jaźwiny, Sokule, Dołhę, Rogoźnicę, Krzymowskie, Swory, Pólko, Sitnik i Sławacinek Nowy. 15 -osobowe grupy poruszały się bez problemów, a trasę przejazdu zabezpieczał lekki samochód strażacki Nissan. Pogoda dopisała i wszyscy uczestnicy bez problemów dotarli na metę – informuje Marek Maleńczuk, komendant gminny OSP.

Z myślą o regeneracji nadwątlonych sił cyklistów druhny ze Sławacinka Starego przygotowały efektowny poczęstunek. Przy ognisku finalizującym rajd można było skosztować pysznych pierogów, naleśników, placków, a także karkówki i kiełbasek z grilla. Nikt nie odjechał do domu głodny. Uczestnicy rajdu są wdzięczni strażakom za perfekcyjną organizację i sympatyczny poczęstunek.

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Istvan Grabowski
film: Biper TV
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Zobacz galerię zdjęć:

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama