Reklama

Biała Podlaska Główna – z nowego peronu pojedziemy w listopadzie

"Informujemy, że zaawansowanie rzeczowe i finansowe projektu pn. „Prace na linii kolejowej E20 na odcinku Siedlce - Terespol, etap III - LCS Terespol” wynosi około 65%.". Krótki ale rzeczowy komunikat Ministerstwo Infrastruktury i PKP PLK w sprawie pytań związanych z przebudową linii kolejowej i bialskiego dworca PKP. W najbliższym czasie powstanie tymczasowe dojście do nowego peronu. Jesienią rozpocznie się przebudowa przejazdu na Łomaskiej i prace przy dokończeniu budowy przejścia podziemnego przy dworcu.

W zakresie robót zasadniczych dotychczas wykonano wraz z niezbędnymi robotami branżowymi i obiektami obsługi podróżnych przebudowę nieparzystej strony stacji Biała Podlaska (przygotowywane jest przełączenie na nowe urządzenia srk), parzystą stronę stacji Małaszewicze (strona nieparzysta podlega obecnie procedurze odbiorowej) oraz nieparzystą stronę stacji Terespol wraz z torami odstawczymi dla pociągów kończących bieg na tej stacji.

Trwają prace na parzystej stronie stacji Terespol. Do wykonania pozostaje przebudowa parzystej strony stacji Biała Podlaska.

Trwające zamknięcie południowej strony stacji Biała Podlaska oraz termin udostępnienia podróżnym peronu nr 2 zostały wydłużone do 7.11.2020 r. z uwagi na konieczność dostosowania układu stacji pod przyszłą rozbudowę stacji Biała Podlaska Rozrządowa o 10 torów. Pomimo tej okoliczności na południowej stronie stacji wykonawca wykonał roboty związane z budową peronu nr 2, w zakresie układu torowego wybudowano tory nr 3, 5 oraz toru nr 1 i 2, który jest zlokalizowany w nowym śladzie w związku z poprawą geometrii toru umożliwiającą jazdę pociągów z prędkością 160 km/h w zakresie możliwym do realizacji.


 

Do wykonania pozostało tymczasowe dojście do peronu, które umożliwi podróżnym przemieszczanie się do pociągów do czasu ukończenia robót związanych z przejściem podziemnym zaplanowane w kolejnej fazie robót.

Spółka na bieżąco wprowadza działania korygujące pozwalające na kontynuację prac oraz na minimalizację opóźnień.

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Damian Lewczuk / Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Są 2 komentarze do tego artykułu.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama