Reklama

Biała Podlaska: Tunel PKP odda w sierpniu

"Zakres prac związany z budową wiaduktu kolejowo-drogowego - tunelu drogowego - leżący po stronie Spółki PKP PLK jest planowany do ukończenia z końcem sierpnia br. Obiekt jest realizowany we współpracy z Urzędem Miasta Biała Podlaska, który przebudowywać będzie układ drogowy stanowiący dojazdy do tego wiaduktu." czytamy w komunikacie wysłanym na prośbę czytelnika a związanym z odpowiedzią na nurtujące pytania dotyczące opieszałości i zdecydowanie za wolnego postępu prac przy budowie przejazdu.

Spółka PKP PLK zwraca uwagę, że prace obu wykonawców – spółki i miasta – są więc ściśle powiązane, a także dodatkowo wymagają zamknięcia sporego odcinka drogi wojewódzkiej, jednakże termin wykonania zakresu prac po stronie PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. nie jest zagrożony i wpisuje się on w harmonogram prac realizowanych przez miasto.

Dowiadujemy się także, że termin realizacji prac przy tunelu nie stanowi zagrożenia dla realizacji układu torowego stacji Biała Podlaska (po obiekcie obecnie prowadzony jest docelowy ruch dwutorowy). W celu zminimalizowania utrudnień w ruchu miejskim wdrożenie wszelkich projektów organizacji ruchu musi odbywać się wspólnie dla obu wykonawców, dodatkowo w tym celu uzgodniono z GDDKIA wyprowadzenie ruchu ciężarowego z drogi wojewódzkiej na drogi krajowe trasami objazdowymi.

Nowy termin Kontraktu jest obecnie analizowany i będzie on uzależniony od wpływu okoliczności wskazanych w roszczeniach Wykonawcy jak i od sposobu oraz tempa uregulowania problemów leżących po stronie Wykonawcy, stwierdzonych przez Zamawiającego i Inżyniera Projektu.

PKP PLK poinformowała ponadto, że część ze zidentyfikowanych problemów realizacyjnych ma charakter ciągły, co dodatkowo utrudnia określenie ostatecznego terminu, jednakże Spółka zakłada, że prace przy przebudowie linii kolejkowej wraz z oddaniem wszystkich dodatkowych obiektów i urządzeń zarówno dla ruchu kolejowego, pasażerskiego ale i drogowego zakończą się na przełomie II/III kwartału 2021 r.

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Damian Lewczuk / Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Jest 1 komentarz do tego artykułu.

  1. Co za bełkot!! Problemy są bo są i będą – nic nie wiemy Kiedy się skończą! Kierownictwo kontraktu do wymiany!

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama