Reklama

Rajd rowerowy szlakiem poety (film)

Ponad 30 miłośników sportu rowerowego zdecydowało się wziąć w rajdzie przygotowanym przez Gminny Ośrodek Kultury z okazji 75 rocznicy urodzin Henryka Kozaka, urodzonego w Krasnej, ale związanego ongiś z Sitnikiem.

Rajd długości 40 km rozpoczął się w sobotę 11 lipca br. spod klubu kultury GOK w Sitniku. Pogoda dopisywała cyklistom. Trasa rajdu wiodła przez 4 gminy: Biała Podlaska, Międzyrzec Podlaski, Leśna Podlaska i Huszlew, a zakończyła się pieczeniem kiełbasek przy ognisku w Sitniku.

Miłośnicy rekreacji jechali z Sitnika przez Franopol. Zabłocie i Krzymowskie do Krasnej, gdzie dołączyli do nich członkowie rodziny poety. Stamtąd udali się do Makarówki, aby przez Wygnankę, Droblin i Leśną Podlaską powrócić do Sitnika. Uczestnicy mile wspominają pobyt w gospodarstwie agroturystycznym Boczenka (Krzymowskie), gdzie właściciele przyjęli ich niezwykle gorąco.

Na trasie nie zabrakło czytania wierszy Henryka Kozaka i konkursów literackich, nagradzanych tomikami jego wierszy. Impreza udała się znakomicie, w czym niemała zasługa szefowej GOK Agnieszki Borodijuk, która też siadła na rower.

 

tekst: Istvan Grabowski
zdjęcia: Piotr Trzeciak GOK BP
film: Biper TV
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama