Reklama

Powiat pozyskał środki na realizację projektów służących poprawie mobilności osób niepełnosprawnych

Powiat Bialski reprezentowany przez Starostę Mariusza Filipiuka i Wicestarostę Janusza Skólimowskiego w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III” w obszarach D i F zawarł umowę z Oddziałem Lubelskim PFRON, który reprezentował Ryszard Dados-Pełnomocnik PFRON. Przygotowaniem wniosków w ramach PWRMR III zajmowało się Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Białej Podlaskiej.

Pozyskane przez Powiat Bialski środki z PFRON w wysokości blisko 398 000,00 tys. zł przeznaczone zostaną na dofinansowanie realizowanych przez powiat projektów, tj.;

1.      Projekt realizowany w ramach obszaru D – zakup samochodu 9-cio osobowego przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych na potrzeby Domu Pomocy Społecznej w Kostomłotach.

2.      Projekt realizowany w ramach obszaru D – zakup pojazdu 9-cio osobowego do przewozu osób niepełnosprawnych na potrzeby Środowiskowego Domu Samopomocy w Kodniu.

3.      Projekt realizowany w ramach obszaru D – zakup samochodu osobowego, zwanego „mikrobusem”, który w wersji standardowej jest samochodem 9-cio miejscowym, specjalnie przystosowanym do przewozu osób na wózkach inwalidzkich, wykorzystywany do przewozu osób niepełnosprawnych – uczestników WTZ w Międzyrzecu Podlaskim.

4.      Projekt realizowany w ramach obszaru F – remont budynku Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kodniu.

Powiat Bialski to jeden z powiatów, który skorzystał z dofinansowania w obszarze F. Jest to nowy obszar w ramach PWRMR III.

W związku z „Programu wyrównywania różnic między regionami III” w obszarze F może być udzielona pomoc w utworzeniu warsztatów terapii zajęciowej oraz przeciwdziałanie degradacji infrastruktury istniejących warsztatów terapii zajęciowej.

źródło: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Białej Podlaskiej

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama