Reklama

Zawód fryzjer- czy warto się na niego zdecydować?

Są zawody, w których łatwo znaleźć zatrudnienie, wszak zapotrzebowanie jest bardzo duże. Można do nich zaliczyć fryzjerów. Coraz więcej powstaje salonów fryzjerskich, zatem to zrozumiałe, że pracownicy są potrzebni. W czasach, gdy zamiast szkół branżowych były tak zwane zawodówki, które nie cieszyły się uznaniem i otwierano niewiele klas, tak najczęściej powstawały właśnie fryzjerskie. Również, gdy są szkoły branżowe to klasy fryzjerskie wśród dziewcząt cieszą się uznaniem, choć również coraz więcej chłopców podejmuje także w nich naukę.

Zawód fryzjer- łatwość w znalezieniu pracy
Zaletą klas fryzjerskich jest fakt, że po ukończeniu szkoły można stosunkowo łatwo znaleźć zatrudnienie. Zazwyczaj poza wiedzą ogólną, duży nacisk kładziony jest na praktykę, a więc młodzi ludzi odbywają praktyki, co pozwala im na doskonałą naukę fachu. A to z kolei przekłada się na realne umiejętności, dzięki którym po otrzymaniu świadectwa nie powinni mieć problemów ze znalezieniem pracy. Warto wiedzieć, że wiele ciekawych ofert pracy można znaleźć na portalu Pracuj.pl.

A co z zarobkami?
Oczywiście należy zdawać sobie sprawę, że zaraz po szkole nie można liczyć na duże zarobki, ale jednocześnie bądźmy szczerzy, nawet absolwenci studiów wyższych często pracują za minimalną krajową. Jak wiadomo, na zarobek ma wpływ także doświadczenie, ale przede wszystkim salon w jakim się pracuje. Jeżeli podejmuje się pracę w małym osiedlowym punkcie, to zarobki będą relatywnie niskie, ale w większych miastach można oczywiście liczyć na większe. Duże znaczenie ma także prestiż salonu, jeżeli będzie się pracować jako fryzjer stylista to wynagrodzenie będzie naprawdę spore.

Liczą się umiejętności
Dobry fryzjer musi posiadać duże umiejętności. Zatem nie wystarczy tylko ukończyć szkołę i to wszystko. Otóż jeżeli zależy wam, aby się rozwijać to koniecznie trzeba zapisać się na dodatkowe kursy, jednocześnie uczestniczyć w szkoleniach, dzięki temu można być na bieżąco w trendach. Warto wiedzieć jak najlepiej dobrać fryzurę do kształtu twarzy, a przy tym należy umieć doradzić klientce. Ale to nie wszystko, trzeba także dysponować wiedzą na temat budowy włosów oraz ich pielęgnacji. Dlatego można rzec, że prawdziwy fachowiec całe życie się uczy, bo zarówno trendy w koloryzacji, jak i w przypadku układania włosów bardzo często się zmieniają.

materiał: Grupa Pracuj Sp. z o.o.
tekst: Magdalena Szczepkowska Promocja Online
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama