Reklama

Wieści z Unii: Humanitarny most powietrzny

W ramach globalnej reakcji na koronawirusa, do zachodnioafrykańskich Wysp Świętego Tomasza i Książęcej dotarło 20 ton pomocy oraz zespół pracowników humanitarnych i medycznych. Unijny most powietrzny został zorganizowany we współpracy z rządem Portugalii i kilkoma organizacjami humanitarnymi. Obejmował głównie sprzęt ochronny, materiały testowe i laboratoryjne.

Lot powrotny pozwoli na repatriację ponad 200 obywateli UE i innych pasażerów do Lizbony. Janez Lenarčič, komisarz ds. zarządzania kryzysowego, powiedział: – Pandemia koronawirusa stanowi ogromne wyzwanie logistyczne dla społeczności humanitarnej. Dostarczanie niezbędnej pomocy jest bardziej złożone, podczas gdy potrzeby pozostają wysokie w wielu kluczowych obszarach. Dzięki temu mostowi powietrznemu dostarczamy pomoc dla najbardziej narażonych i pomagamy w zwalczaniu koronawirusa na całym świecie.

Na początku tego miesiąca Komisja Europejska wraz z państwami członkowskimi ustanowiła unijny lotniczy most humanitarny w ramach strategii „Drużyna Europy”. Ma o służyć do transportu pracowników humanitarnych i zapasów do najbardziej krytycznych obszarów na całym świecie. Pierwszy lot w ramach mostu powietrznego odbył się w zeszłym tygodniu do Republiki Środkowoafrykańskiej. Więcej operacji nastąpi w najbliższych tygodniach.

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama