Reklama

Wielki powrót koncertów „Muzyka u Radziwiłłów” (film)

Prezydent Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk oraz Dyrektor ZSM I i II Stopnia w Białej Podlaskiej Maciej Robak serdecznie zapraszają na letnie koncerty "Muzyka u Radziwiłłów". Pierwszy z nich właśnie za nami. Odbył się dziś, 12 lipca przed szkołą muzyczną. Cykl spotkań z muzyką u Radziwiłłów rozpoczął recital fortepianowy absolwentki szkoły Wiktorii Szczygielskiej.

Cykl koncertów szkoły muzycznej w Parku Radziwiłłowskim realizowany jest już od 22 lat. Przez estradę szkolna w tym czasie przewinęło się mnóstwo fantastycznych muzyków dojrzałych ale przede wszystkim koncerty pomyślane są jako forma prezentacji ludzi którzy dopiero wkraczają w wielki świat muzyki. Dziś mieliśmy szansę posłuchać właśnie takiego pączkującego artystę.

https://www.facebook.com/radiobiper/videos/745990712834322/

 

To nasza absolwentka. Wiktoria Szczygielska. Zagrała fantastycznie koncert dyplomowy, otrzymała bardzo dobrą ocenę. A naszą Szkołę Muzyczną II stopnia ukończyła z wynikiem 5.0. Świadczy to o tym, że nie tylko nieźle radzi sobie z fortepianem ale i inne przedmioty teoretyczne ma opanowane perfekt. Nieśmiało i nieoficjalnie mogę poinformować, że została studentką Akademii Muzycznej w Gdańsku. – informował przed koncertem dyrektor Maciej Robak.

Szkoła Muzyczna II stopnia im. Chopina w Białej Podlaskiej uruchomiona została w 2007 roku. Do dziś szkoła doczekała się 26 absolwentów.

Kolejne wakacyjne koncert Szkoły Muzycznej w niedziele 19 i 26 lipca oraz 9, 16, i 23 sierpnia o godz. 17:00 w Parku Radziwiłłowskim przed Szkołą Muzyczną. Wstęp wolny.

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
film, zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama