Reklama

Hemoroidy – jak je rozpoznać, jak można się ich pozbyć? Porady 2MClinic!

Hemoroidy - Jak je rozpoznać, jak można się ich pozbyć? Czy zawsze operacja? - Odpowiada na te pytania dr n. med. Piotr Jackiewicz chirurg z wieloletnim doświadczeniem pracujący w 2M Clinic w Białej Podlaskiej.

Hemoroidy.
Hemoroidy ma każdy z nas, a objawy choroby hemoroidalnej doświadczy większość populacji. Choroba hemoroidalna to choroba cywilizacyjna, spowodowana naszym trybem życia.

W odbycie znajdują się bardzo obfite sploty żylne układające się w trzy skupiska. Pokryte są luźną i wiotką błoną śluzową. Są to guzki hemoroidalne lub po prostu hemoroidy. Małe guzki hemoroidalne występują od urodzenia. W trakcie naszego życia guzki przepełniają się krwią. Ściany naczyń żylnych stopniowo ulegają rozdęciu i trwałemu uszkodzeniu. Balonowato poszerzone żyły powodują powiększanie się hemoroidów. Pojawiają się objawy choroby hemoroidalnej.

Swędzenie i pieczenie odbytu, uczucie dyskomfortu, bóle, uczucie niepełnego oddania stolca lub niemożność całkowitego wydalenia stolca są to pierwsze objawy choroby hemoroidalnej. W tym okresie należy jak najprędzej udać się do specjalisty. Jeśli choroba nie będzie odpowiednio leczona, to zaczną pojawiać się nasilające krwawienia z odbytu, aż w końcu monstrualnie powiększone guzki hemoroidalne zaczną wypadać z kanału odbytu, a odprowadzenie ich nie będzie możliwe.

Zapoczątkowana choroba hemoroidalna jest procesem nieodwracalnym, powiększone guzki nie ulegną obkurczeniu i nie zrobią się na powrót małe, nie zaleczymy ich za pomocą czopków, maści, tabletek. Powiększone guzki trzeba usunąć.

Wśród wielu dostępnych metod, moim pacjentom proponuję leczenie metodą Barrona, które wykonuję w Klinice 2MCLINIC w Białej Podlaskiej. Jest to jedna z najbardziej sprawdzonych i skutecznych, a zarazem najmniej agresywnych metod terapii. Jest niebolesna i nie wymaga przerywania normalnej aktywności życiowej. Zabieg wykonujemy w trakcie normalnej wizyty w poradni, bezpośrednio po zabiegu pacjent może wrócić do domu, a następnego dnia pójść do pracy. Seria trzech lub czterech zabiegów w większości wypadków pozwala rozstać się z problemem na lata lub na całe życie.

dr n. med. Piotr Jackiewicz – specjalista chirurgi ogólnej i onkologicznej od wielu lat zajmujący się proktologią, współpracujący z wieloma ośrodkami medycznymi m.in. w Warszawie i Białej Podlaskiej

materiał: 2M Clinic Biała Podlaska
tekst: Anna OstrowskaNieścieruk
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama