Reklama

Sukces młodej drelowianki w ogólnopolskim konkursie „Lecą boćki”

Duży sukces młodej mieszkanki Drelowa Sylwii Kaliszuk w konkursie przyrodniczym „Lecą boćki”, która znalazła się w gronie 50 laureatów z całej Polski.

Konkurs ogłoszony był przez fundację ProNatura i Grupę Energa. Uczestnicy przesłali prawie tysiąc różnorodnych prac, ukazujących scenki z życia bocianów oraz piękno przyrody wokół ich gniazd. Autorzy najciekawszych prac z 20 przedszkoli, 20 szkół oraz 50 uczestników indywidualnych zostaną nagrodzeni zestawami sportowo-edukacyjnymi oraz drukowanymi egzemplarzami książeczki „Lecą boćki”.

 

Bociany są wyjątkowo lubianymi zwierzętami, symbolami polskiej przyrody, nieodzownym elementem sielskiego wiejskiego krajobrazu, a także bohaterami wielu wierszy i bajek dla dzieci. Niestety z roku na rok ich liczebność jednak spada, dlatego tak ważne są inicjatywy mające na celu ochronę boćków i ich siedlisk oraz edukację przyrodniczą, zwłaszcza wśród młodego pokolenia. Pomagać temu gatunkowi od lat stara się Grupa Energa, która zabezpiecza tysiące bocianich gniazd montując na słupach energetycznych specjalne platformy, a współpracując z przyrodnikami, pokazuje w jaki sposób każdy z nas może zaangażować się w ochronę tych sympatycznych ptaków. Żeby dotrzeć do najmłodszych i przybliżyć im fascynujący świat bocianów, z okazji przypadającego na 31 maja Dnia Bociana Białego, postanowiono zorganizować dla nich konkurs. Spotkał się on z bardzo dużym zainteresowaniem wśród nauczycieli, dzieci i rodziców.

źródło: bociany.pl

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama