Reklama

Wznowiono prace przy rondzie na Białce (galeria)

Od kilku dni ponownie widać i słychać pracujące maszyny i ludzi przy przebudowie skrzyżowania ul. Białka (DK-2) i al. Solidarności. Przypomnijmy, że 18 października 2019 r. w Urzędzie Miasta Biała Podlaska została podpisana umowa, której przedmiotem jest wykonanie robót drogowych mających na celu przebudowę skrzyżowań na drodze krajowej nr 2 z ul. Terebelską i al. Solidarności w ramach zadania pn. „Poprawa dostępności transportowej w Brześciu i Białej Podlaskiej”. Przez kilka miesięcy trwały prace uściślające projekty budowlane. Plany projektantów trafiły na stoły wykonawców. Roboty ruszyły.

Prace na Białce prowadzone są po północnej stronie skrzyżowania. Zamknięto wjazd w ulicę Cmentarną bezpośrednio z al. Solidarności. Pojawiły się pierwsze metry obrzeży krawężnikowych nowego przebiegu pasów ruchu. Widać pierwszą z wysp dzielących pasy ruchu po stronie północnej. Wykonano prace ziemne i sieciowe. Powstało nowe odwodnienie i separator wód opadowych kanalizacji deszczowej. Trwa budowa nowego ciągu pieszo-jezdnego. Będzie w zupełnie nowym miejscu dostosowane do nowego wyznaczenia przebiegu przez ul. Białkę przejścia dla pieszych i przedłużenia ścieżki rowerowej. Trwa budowa i utwardzanie nasypu. Nawożone jest kruszywo wzmacniające warstwę drogową.

Prace przy rondach wykonuje Konsorcjum firm w składzie:
– Lider Konsorcjum – Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Spółka Akcyjna z siedzibą w Białej Podlaskiej,
– Partner Konsorcjum – Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego „Tre-DROM” Sp. z o.o. z siedzibą w Białej Podlaskiej,
– Partner Konsorcjum – Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „BUDOMEX” Sp. z o.o. z siedzibą w Białej Podlaskiej.

Zakres rzeczowy robót polega w szczególności na rozbudowie skrzyżowań polegającej na zmianie ich geometrii – skrzyżowania o ruchu okrężnym. Zmianie ilości pasów ruchu na poszczególnych wlotach. Rozbudowie ciągów chodnika i ścieżki rowerowej. Przebudowie kolizji energetycznych i rozbudowa oświetlenia. Rozbudowie sieci telekomunikacyjnej. Przebudowie i rozbudowie sieci kanalizacji deszczowej i sanitarnej, sieci wodociągowej i gazowej.

Realizacja całego przedmiotu umowy, zakończenie prac i oddanie nowych rond do użytku kierowców zaplanowane zostało na dzień 20 listopada 2020 r. Koszt prac brutto to ponad 8 mln 264 tys zł.

Prace elektryczne, sieciowe, wodociągowe, kanalizacyjne na dwóch rondach wykonuje Budomex. Budowa ronda na skrzyżowaniu Terebelskiej i obwodnicy to zadania Tre-Dromu. PRD wzięło na siebie realizację ronda na skrzyżowaniu al. Solidarności i ulicy Białka (DK-2).

Umowę podpisali prezydent Michał Litwiniuk z prezesem PRD Leszkiem Horegladem – przedstawicielem lidera konsorcjum.

Biała Podlaska: Dwa ronda za 8 milionów złotych! (film) (aktualizacja) <<==>> LINK

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Galeria:

Autor zdjęć:
Mariusz Maksymiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama