Reklama

Miejska biblioteka na drugim miejscu w rankingu czytelnictwa w województwie

Miejska Biblioteka Publiczna w Białej Podlaskiej zajęła wysokie drugie miejsce w rankingu czytelnictwa przeprowadzonego przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie. 

Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej dr Paweł Borek nie kryje radości z wyróżnienia. – Cieszy mnie fakt, że tylu mieszkańców naszego miasta wypożycza książki. Jestem niezmiernie zadowolony z faktu, że dzięki sukcesywnym zakupom nowości książkowych fascynacja literaturą wśród bialczan stale rośnie, a oferta biblioteki cieszy się zainteresowaniem – podkreśla dyrektor placówki. 

Bialska biblioteka posiada bogatą ofertę nowości wydawniczych, które na bieżąco trafiają na biblioteczne półki. Instytucja pełni także rolę ośrodka kultury, wspierając i promując formy czytelnictwa poprzez organizację spotkań autorskich, zajęć bibliotecznych dla dzieci, młodzieży jak i dorosłych.  Ponadto w trudnym czasie związanym z wprowadzeniem stanu epidemiologicznego w Polsce, bialska placówka pomimo zamkniętych drzwi na czas kwarantanny prężnie prezentowała swoje działania w Internecie, będąc wzorem do naśladowania dla wielu bibliotek.

źródło / zdjęcia: MBP w Białej Podlaskiej

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama