Reklama

Łomazy: Pożegnali klasy 8 trzymając kciuki za młodych ludzi na kolejnym etapie kształcenia (galeria)

„Dzisiejszy dzień jest szczególnym zakończeniem roku szkolnego. Pomimo pandemii koronawirusa chcemy, by nasi absolwenci, dla których jest to ostatni dzień w szkole podstawowej, mogli uroczyście zakończyć ten etap w życiu” - tymi słowami rozpoczęła uroczystość pożegnania absolwentów klas ósmych Zespołu Placówek Oświatowych w Łomazach Pani Dyrektor Bogumiła Wińska.

Po powitaniu przybyłych gości: Wójta Gminy Łomazy Pana Jerzego Czyżewskiego, proboszcza parafii pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Łomazach ks. Kanonika Adama Kameckiego, proboszcza parafii pw. Św. Jozafata w Korczówce ks. Mariusza Czyżaka, przewodniczącej Rady Rodziców pani Anny Marciniuk, wiceprzewodniczącej Rady Rodziców pani Moniki Jaroszuk, wiceprzewodniczącego Rady Gminy Łomazy pana Ireneusza Korszenia, pani dyrektor zwróciła się do uczniów, życząc im, aby doświadczenia zdobyte w naszej szkole dodały im odwagi, wiary w siebie i pomogły dotrzeć do wyznaczonego celu.

Następnie pani dyrektor podziękowała gronu pedagogicznemu za włożony trud, życzliwość i troskę o kształtowanie właściwych postaw młodzieży, ich umiejętności i wiedzy, które przyczyniły się do wspaniałych sukcesów, m.in.: zajęcia II miejsca we współzawodnictwie sportowym szkół powiatu bialskiego, liczne sukcesy sportowe w pływaniu, biegach, szachach, Taekwon-Do oraz osiągnięciach szkolnego chóru Kanon.

Dyrektor Placówek Oświatowych w Łomazach wymieniła najważniejsze osiągnięcia w roku szkolnym 2019/2020:
Laureat X Ogólnopolskiego Pijarskiego Konkursu Gramatycznego im. Ks. Onufrego Kopczyńskiego: uczennica klasy VIII B Wiktoria Hołonowicz; nauczyciel przygotowujący p. Elżbieta Bielecka;
Dwa wyróżnienia w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”: uczniowie klasy VII B Dominika Biesiada i Paweł Bańkowski; nauczyciel przygotowujący p. Dorota Nazarewicz;
Dwa wyróżnienia w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny” klas młodszych: uczennice klasy III A Agnieszka Bandzarewicz i Zuzanna Telaczyńska, nauczyciel przygotowujący p. Anna Ziętecka;
Dwie Finalistki Wojewódzkiego Konkursu POLONISTA ROKU: Iwona Stanilewicz uczennica klasy V C i Aleksandra Derlukiewicz uczennica klasy VI C, nauczyciel przygotowujący p. Elżbieta Bielecka;
Wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Poezji Aleksandra Puszkina: uczennica klasy VI C Julia Korszeń; nauczyciel przygotowujący p. Ewa Korszeń;
Wyróżnienie w X Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Bezpiecznie na wsi…” uczennica klasy I A Anastazja Wołosowicz; nauczyciel przygotowujący p. Wiesława Kobrzyńska;
III miejsce w konkursie plastycznym „Moja Przygoda w Muzeum” na szczeblu regionalnym: Julia Trochonowicz oraz wyróżnienie Kamila Kuflowska– uczennice klasy V B; nauczyciel przygotowujący p. Dorota Kulicka.
Tytuł wzorowego absolwenta przyznano Wiktorii Hołonowicz uczennicy klasy VIII B.
Certyfikat Ambitnego Ucznia otrzymali: Patrycja Wakulska uczennica klasy VIII B oraz Michał Lipiński uczeń klasy VIII A.
Za najwyższy wynik w nauce tytuł Prymusa Szkoły i nagrodę Wójta Gminy Łomazy otrzymały: Wiktoria Hołonowicz uczennica klasy VIII B i Dominika Biesiada uczennica kl. VII B.

Nagrody za wysokie wyniki w nauce i wzorowe lub bardzo dobre zachowanie:
Klasa 8 A:
1.Karolina Chotkowska
2.Adam Kowalewski
3.Natalia Osak
4.Zofia Panasiuk

Klasa 8 B:
1.Hubert Hołonowicz
2.Wiktoria Hołonowicz
3.Klaudia Łaska
4.Elżbieta Sadownik
5.Karolina Tokarska
6.Patrycja Wakulska

Nagrody za 100% frekwencję:
Klasa 8 A:
1.Adam Kowalewski
2.Agnieszka Korszeń

Klasa 8 B:
Amelia Wołosowicz -nagroda specjalna za 100% frekwencję przez 5 lat nauki (od klasy czwartej).

Dyplomy i podziękowania za pracę społeczną na rzecz szkoły przyznano:
1.Wiktorii Hołonowicz – przewodniczącej Samorządu Szkolnego
2.Adamowi Kowalewskiemu
3.Zofii Panasiuk
4.Karolinie Chotkowskiej
5.Bartłomiejowi Stankiewiczowi
6.Agnieszce Korszeń
7.Hubertowi Hołonowiczowi
8.Elżbiecie Sadownik
9.Agacie Moczulskiej
10.Amelii Wołosowicz

Za reprezentowanie szkoły w poczcie sztandarowym nagrodzono:
1.Adama Kowalewskiego
2.Karolinę Chotkowską
3.Natalię Osak
4.Mateusza Szostakiewicza
5.Wiktorię Hołonowicz
6.Klaudię Łaską

Nagrody za przynależność do chóru szkolnego otrzymały:
1.Klaudia Łaska
2.Agata Moczulska
3.Elżbieta Sadownik
4.Amelia Tokarska
5.Amelia Wołosowicz
6.Patrycja Wakulska – nagroda specjalna za reprezentowanie szkoły z chórem Kanon w koncercie „Moniuszko inaczej śpiewany” w Filharmonii Lubelskiej.

Nagrody dla najlepszych sportowców wśród absolwentów otrzymali:
1.Karolina Chotkowska
2.Amelia Tokarska
3.Kacper Bańkowski
4.Dominik Derlukiewicz

Dyrektor Bogumiła Wińska podziękowała za wieloletni trud pracy wychowawczej Paniom: Krystynie Szydłowskiej, Agnieszce Garbatiuk, Annie Zięteckiej, Małgorzacie Rogoźnickiej, Anecie Najdyhor, Ewie Korszeń.

Słowa „Człowiek jest tyle wart, ile uczyni dobrego” pani dyrektor skierowała do Rady Rodziców, a szczególnie Pań: Anny Marciniuk i Moniki Jaroszuk, którym podziękowała za pracę i zaangażowanie w życie szkoły.

Podziękowania za aktywną pracę na rzecz szkoły i klasy otrzymali również Rodzice: Magdalena Stolarczyk, Ewa Kossowska, Izabela Kowalczyk, Grzegorz Kowalewski, Edyta Bachonko, Katarzyna Kur, Dorota Hołonowicz, Anna Derlukiewicz, Beata Mirońska, Dorota Wołosowicz, Romuald Kulawiec.

Pani Dyrektor skierowała słowa wdzięczności do Wójta Gminy Łomazy Jerzego Czyżewskiego, dziękując za zrozumienie dla potrzeb uczniów i wsparcie w działaniach, a Księżom za wsparcie duchowe, modlitwę i współpracę.

Zdaniem „Życie składa się z powitań i pożegnań” Dyrektor Bogumiła Wińska w imieniu całej społeczności szkolnej pożegnała przechodzących na emeryturę: Panią Zofię Maksymiuk i Panią Celinę Tur, współpracującego od wielu lat ze szkołą Pana Bogdana Doluka oraz opuszczającego naszą parafię Księdza Kamila Wasilewskiego.

Na zakończenie Pani Dyrektor zwróciła się do uczniów, życząc im udanych, wolnych od trosk i zmartwień wakacji.

 

 

materiał: Zespołu Placówek Oświatowych w Łomazach
zdjęcia: fb Zespołu Placówek Oświatowych w Łomazach
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Galeria:

Autor zdjęć:
fb Zespołu Placówek Oświatowych

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama