Reklama

Papierosowe żniwa na granicy – czyli papierosy ukryte w kombajnie

Na dość nietypowy pomysł ukrycia nielegalnych papierosów pochodzących z przemytu, natknęli się funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej. Tym razem kontrabanda została ujawniona w kombajnie zbożowym.

24 czerwca br., funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Dorohusku, prowadzili działania wymierzone w przestępczość graniczną, związaną z przemytem wyrobów akcyzowych. W ich trakcie, mundurowi weszli na teren jednej z posesji znajdującej się na terenie powiatu chełmskiego. Funkcjonariuszy na teren posesji doprowadził pies służbowy, który podjął trop w miejscu prawdopodobnego przemytu na linii granicy państwowej. Okazało się, iż pies „DARKO”, który na co dzień pełni służbę w Placówce SG w Woli Uhruskiej, kolejny już raz „miał nosa”. Potwierdziło to przeszukanie samej posesji, jak i pojazdów znajdujących się na jej terenie. Okazało się, iż znajdujący się tam kombajn, nie służył w tym przypadku do żniw ale do przechowywania przemyconej wcześniej kontrabandy. W zbiorniku na zboże maszyny, funkcjonariusze Straży Granicznej, ujawnili i zabezpieczyli 50 tys. szt. nielegalnych papierosów o wartości ponad 35 tys. zł.

Trwa ustalanie okoliczności tego zdarzenia. Do sprawy przesłuchano już w charakterze świadka mieszkańca powiatu chełmskiego. Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG od początku roku zatrzymali papierosy pochodzące z przemytu o wartości ponad 10 mln zł.


materiał: Nadbużański Oddział Straży Granicznej
tekst i zdjęcia: por. SG Dariusz SIENICKI rzecznik Prasowy Komendanta
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama