Reklama

Gala Laureatów Bialskich Lig Przedmiotowych (galeria)

Uroczyste Gale Laureatów Bialskich Lig Przedmiotowych miały miejsce w dniu 25 czerwca br. W miejskich szkołach prowadzone są podczas roku szkolnego zmagania uczniów w kilkunastu - nazwijmy to - konkurencjach przedmiotowych. I jak co roku, pod koniec roku szkolnego następuje podsumowanie i nagrodzenie najlepszych z najlepszych. Oto jak wyglądało to w tym roku!

W Zespole Szkół w Białej Podlaskiej, przy ul. Zygmunta Augusta nastąpiło podsumowanie ligi: języka angielskiego, polonistycznej i przyrodniczej.
W Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Białej Podlaskiej, przy ul. Gabriela Narutowicza zaproszono na podsumowanie ligi: historycznej, biologiczno-chemicznej i polonistycznej juniorów.
Natomiast w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Białej Podlaskiej, przy ul. Leszczynowej spotkali się laureaci lig: mini ligi matematycznej, małej ligi matematycznej, matematycznej i matematyczno-fizycznej.

Program uroczystości w każdej ze szkół wyglądał podobnie. Po uroczystym otwarciu Gali Laureatów Bialskich Lig Przedmiotowych swoje wystąpienie ze słowami uznania i gratulacji nie mniejszymi zarówno pod kierunkiem samym laureatów jak i nauczycieli i organizatorów lig złożył Prezydenta Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk. Następnie miało miejsce wręczenie nagród Laureatom Lig Przedmiotowych.

MINI LIGA MATEMATYCZNA
1. Natalia Chajkaluk, SP Katolicka – nauczyciel Anna Wakulska
2. Gabriel Kuliczanka, SP1 – nauczyciel Małgorzata Stasiuk
3. Julia Dejneka, SP6 – nauczyciel Małgorzata Szendel

MAŁA LIGA MATEMATYCZNA
1. Maja Tekielak SP5 – nauczyciel Ewa Połujańska
2. Szymon Mazur SP6 – nauczyciel Elżbieta Szyc
3. Filip Szulc SP6 – nauczyciel Bożena Szewczuk
3. Martyna Sierakowska SP6 – nauczyciel Bożena Szewczuk
3. Martyna Knyszyńska SP5 – nauczyciel Ewa Połujańska
3. Dawid Czykiej SP5 – nauczyciel Ewa Demianiuk
3. Mateusz Adamski SP5 – nauczyciel Ewa Połujańska

LIGA JĘZYKA ANGIELSKIEGO (klas IV)
1. Michał Dragan SP 6 – nauczyciel Paweł Teodorczuk
2. Franciszek Zieniewicz SP 9 – nauczyciel Grzegorz Chwalczuk

LIGA JĘZYKA ANGIELSKIEGO (klas V)
1. Eryk Kulesza SP 6 – nauczyciel Ewa Wej
2. Stefan Smyk SP 1 – nauczyciele Małgorzata Adamiuk i Agnieszka Dzyr Jakubiec
3. Maciej Romaniuk SP Grabanów – nauczyciel Joanna Biegajło

LIGA JĘZYKA ANGIELSKIEGO (klas VI)
1. Jędrzej Tokarski SP9 – nauczyciel Małgorzata Matfiejuk
2. Paweł Olczuk SP 3 – nauczyciel Natalia Żylik
3. Maja Marks SP 9 – nauczyciel Magdalena Kawka
3. Weronika Ulita SP2 – nauczyciel Magdalena Kwiecień
3. Piotr Jędrzejczyk SP2 – nauczyciel Krzysztof Ulita

LIGA MATEMATYCZNA (klas IV)
1. Michał Dragan SP 6 – nauczyciel Beata Czerwińska
2. Aleksander Klimek SP 9 – nauczyciel Iwona Jasińska-Wieliczuk
3. Szymon Stefaniuk SP 9 – nauczyciel Dorota Dorosz

LIGA MATEMATYCZNA (klas V)
1. Michał Pawluczuk SP 1 – nauczyciel Albina Kozaczuk
1. Michał Doluk SP 9 – nauczyciel Elżbieta Mościcka
2. Michał Bednarek SP 6 – nauczyciel Iwona Soroka
3. Konrad Mikołajuk SP 2 – nauczyciel Katarzyna Sienkiewicz

LIGA MATEMATYCZNA (klas VI)
1. Paweł Paczóski SP Katolicka – nauczyciel Kinga Toczyńska
2. Szymon Kant SP 1 – nauczyciel Albina Kozaczuk
3. Miłosz Chilewicz SP 3 – nauczyciel Urszula Nikoniuk

LIGA HISTORYCZNA (klas IV)
1. Mikołaj Zaciura SP 4 – nauczyciel Ewa Piech
2. Michał Wasiluk SP 4 – nauczyciel Ewa Piech
2. Michał Dragan SP 6 – nauczyciel Krzysztof Sosik
3. Anna Kabs SP w Dokudowie – nauczyciel Dorota Szupiluk

LIGA HISTORYCZNA (klas V)
1. Michał Doluk SP9 – nauczyciel Agnieszka Mironiuk
1. Kornel Miłkowski SP1 – nauczyciel Edyta Borkowska
2. Bartosz Reszotnik SP4 – nauczyciel Ewa Piech
3. Mateusz Madej SP w Dokudowie – nauczyciel Dorota Szupiluk
3. Szymon Jakubiuk SP4 – nauczyciel Agnieszka Arseniuk

LIGA HISTORYCZNA (klas VI)
1. Szymon Czerko SP9 – nauczyciel Tomasz Pawlik
1. Antoni Makaruk SP w Zalesiu – nauczyciel Iwona Jarmoszewicz
2. Maciej Adamczyk SP3 – nauczyciel Tomasz Kędziora
3. Piotr Jędrzejczyk SP2 – nauczyciel Zofia Zielińska

LIGA POLONISTYCZNA (klasa IV)
1. Wiktoria Kusz SP2 – nauczyciel Joanna Połujańska
2. Adela Siłuszyk SP2 – nauczyciel Joanna Połujańska

LIGA POLONISTYCZNA (klasa V)
1. Eryk Kulesza SP6 – nauczyciel Mirosława Steckiewicz
2. Aleksandra Pachucka SP9 – nauczyciel Bernadeta Mikołajczak
3. Martyna Michałowska SP6 – nauczyciel Mirosława Steckiewicz

LIGA POLONISTYCZNA (klasa VI)
1. Natalia Kulhawczuk SP 9 – nauczyciel Anna Jakubowska
2. Bartłomiej Kobiałka SP9 – nauczyciel Wiesława Stefaniuk
3. Maja Marks SP9 – nauczyciel Wiesława Stefaniuk

LIGA PRZYRODNICZA (klasa IV)
1. Michał Dragan SP6 – nauczyciel Marta Grabiec

LIGA PRZYRODNICZA (klasa V)
1. Michał Bednarek SP6 – nauczyciel Marta Grabiec
2. Eryk Kulesza SP6 – nauczyciel Marta Grabiec
3. Paulina Zając SP3 – nauczyciel Beata Tarasiuk
3. Kornel Miłkowski SP1 – nauczyciel Jolanta Węgrzyniak

LIGA PRZYRODNICZA (klasa VI)
1. Martyna Drążek SP6 – nauczyciel Aneta Bogucka
2. Szymon Czerko SP9 – nauczyciel Izabela Zalewska
3. Miłosz Chilewicz SP3 – nauczyciel Beata Tarasiuk

LIGA HISTORYCZNA (klasa VII)
1. Maciej Dawidiuk SP4 – nauczyciel Ewa Piech
2. Bartosz Jarmoszewicz SP9 – nauczyciel Agnieszka Mironiuk
3. Agata Denicka SP4 – nauczyciel Ewa Piech

LIGA HISTORYCZNA (klasa VIII)
1. Mateusz Prokopiuk ZSP Nr1 w Terespolu – nauczyciel Iwona Gryszko
2. Krzysztof Litwiniuk ZSP Nr1 w Terespolu – nauczyciel Iwona Gryszko
3. Konrad Szmidtke SP9 – nauczyciel Agnieszka Mironiuk

LIGA BIOLOGICZNO-CHEMICZNA (klasa VII)
1. Zofia Sudewicz SP2 – nauczyciel Justyna Kaliszewska-Łodyga, Dorota Żukowska
2. Wojciech Mikołajczak SP9 – nauczyciel Iwona Polubiec, Marzanna Rechnio
2. Sebastian Zadrożniak ZSP Konstantynów – nauczyciel Sylwia Wildt-Stefaniuk
3. Klara Cyburt KSP – nauczyciel Hanna Nitychoruk, Anna Litwiniuk

LIGA BIOLOGICZNO-CHEMICZNA (klasa VIII)
1. Kacper Baran SP6 – nauczyciel Marta Grabiec, Monika Majewska
2. Paulina Mirońska SP2 – nauczyciel Dorota Żukowska, Katarzyna Sienkiewicz
3. Anita Ignaciuk SP Kożuszki – nauczyciel Ewa Kaczor

LIGA MATEMATYCZNO-FIZYCZNA (klasa VII)
1. Kamila Mańko SP9 – nauczyciel Iwona Jasińska-Wieliczuk, Agnieszka Dudyk
2. Joanna Maruszak SP9 – nauczyciel Elżbieta Bebczuk, Agnieszka Dudyk
3. Wojciech Mikołajczak SP9 – nauczyciel Iwona Jasińska-Wieliczuk, Agnieszka Dudyk

LIGA MATEMATYCZNO-FIZYCZNA (klasa VIII)
1. Paweł Mańko SP9 – nauczyciel Elżbieta Bebczuk, Agnieszka Dudyk
2. Ryszard Oczkowski SP2 – nauczyciel Małgorzata Krywczuk
2. Martyna Chalimoniuk SP9 – nauczyciel Iwona Jasińska-Wieliczuk, Agnieszka Dudyk
3. Jakub Malczewski SP3 – nauczyciel Urszula Nikoniuk

LIGA POLONISTYCZNA JUNIORÓW (klasa VIII)
1. Maja Stefaniuk SP9 – nauczyciel Beata Chudek
2. Jakub Malczewski SP3 – nauczyciel Józefa Gołębiowska
2. Natalia Jewtoszuk SP6 – nauczyciel Mirosława Steckiewicz
3. Martyna Chalimoniuk SP9 – nauczyciel Beata Chudek

LIGA POLONISTYCZNA JUNIORÓW (klasa VII)
1. Iza Bielińska Cicibór Duży – nauczyciel Dorota Pawluczuk
2. Maria Dmochowska SP9 – nauczyciel Wiesława Stefaniuk
3. Aleksandra Gałabuda SP9 – nauczyciel Wiesława Stefaniuk

ORGANIZATORZY (bez nich ligi nie mogłyby się odbyć):
Mini Liga Matematyczna: Urszula Nikoniuk, Krystyna Wasilewska, Beata Hołubowicz – Szkoła Podstawowa nr 3
Mała Liga Matematyczna: Agnieszka Mieleszczuk, Małgorzata Szendel, Ewa Romaniuk – Szkoła Podstawowa nr 6
Liga Języka Angielskiego: Katarzyna Kulicka, Agata Harasimiuk, Ewa Klimaszewska, Katarzyna Czajka, Magdalena Kwiecień, Magdalena Michalczuk – Szkoła Podstawowa nr 2
Matematyczna: Katarzyna Sienkiewicz, Bożena Wiśniewska, Małgorzata Krywczuk, Barbara Chwedoruk – Szkoła Podstawowa nr 2
Historyczna: Ewa Piech, Marta Makarska-Makaruk – Zespół Szkół Zawodowych nr 2 im. Żwirki i Wigury
Polonistyczna: Bernadeta Mikołajczak, Wiesława Stefaniuk, Beata Chudek, Iwona Samoszuk, Mirosława Konkol-Odoszewska – Szkoła Podstawowa nr 9
Przyrodnicza: Mariola Zozula, Joanna Dzięcioł, Izabela Zalewska, Iwona Polubiec, Anna Zubow – Szkoła Podstawowa nr 9
Biologiczno-Chemiczna: Krzysztof Oleksiuk, Justyna Kaliszewska-Łodyga, Henryk Protasiuk – Liceum Ogólnokształcące nr 4 im. Stanisława Staszica
Matematyczno-Fizyczna: Joanna Byszuk, Magdalena Nowosielska, Ireneusz Litwiniuk – Liceum Ogólnokształcące nr 4 im. Stanisława Staszica
Polonistyczna Juniorów: Beata Beczek, Elżbieta Okseniuk – Liceum Ogólnokształcące nr 3 im. Emilii Plater

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Gabriela Kuc – Stefaniuk rzecznik Urzędu Miasta Biała Podlaska / Leszek Niedaleki
zdjęcia : Gwalbert Krzewicki /  Szkoła Podstawowa nr 6 
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama