Reklama

Skonfiskowany alkohol dla Centrum Zdrowia Dziecka

- Aż 4 tys. litrów spirytusu zatrzymanego przez lubelską Służbę Celno-Skarbową trafiło do Instytutu „Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka” w Warszawie. - Alkohol - pochodzący ze zlikwidowanych przez KAS nielegalnych rozlewni - posłuży jako środek do dezynfekcji. - W sumie, od początku walki z COVID-19, lubelska KAS przekazała różnym podmiotom już 15 tys. litrów alkoholu etylowego, a kolejne 2 tys. litrów dotrze do potrzebujących w najbliższych dniach.

Krajowa Administracja Skarbowa w całym kraju czynnie włącza się w walkę z pandemią. Jednym ze sposobów jest możliwość przekazywania na cele dezynfekcyjne zatrzymanego alkoholu. To alkohol pochodzący zarówno z udaremnionych prób przemytu, jak też z kontroli realizowanych na terenie kraju, podczas których funkcjonariusze likwidują nielegalne rozlewnie i fabryczki. 25 czerwca 2020 r. olbrzymią partię – aż 3998 litrów spirytusu zatrzymanego na terenie województwa lubelskiego Służba Celno-Skarbowa przekazała na potrzeby Instytutu „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” w Warszawie. To największe jednorazowe przekazanie alkoholu do celów dezynfekcyjnych przez lubelską KAS od początku pandemii koronawirusa. Ale nie jedyne w ostatnich dniach.

Dzień wcześniej, 24 czerwca 2020 r., 300 litrów spirytusu trafiło do Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Hrubieszowie. To kolejna już partia alkoholu dla tego szpitala.

W sumie w województwie lubelskim z tej formy pomocy skorzystało dotychczas już kilkadziesiąt podmiotów, w tym szpitale, stacje pogotowia, sanepid, policja czy wojsko. W najbliższych dniach do wyznaczonych przez sanepid jednostek dotrze jeszcze 2 tys. litrów wysokoprocentowego alkoholu na cele dezynfekcyjne.

materiał: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
tekst i zdjęcia: Marzena Siemieniuk Referat Obsługi Klienta i Komunikacji Zewnętrznej Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama